| ColorfullColors a întrebat:

Ma plac o gramada de baieti dar eu nu sint nimic pentru ei. In schimb plac baieti care la inceput par atat de draguti, si pana la sfarsit imi frang inima.

De ex ultimul baiat care a facut asta era Cristy. Il placeam mult de cam 6 luni dar el doar de 4 stia ca il plac. In fine, dupa un concert am mers o gasca mai mare la un suc. Era si el acolo desigur. M-am asezat langa el si pana la sfarsitul serii ne sarutasem de 20 de ori. A fost superb ce pot spune, dar dupa cateva zile am vb cu el si am aflat ca nu ma vede pe mai mult ca o prietena, ca asa face el cu toate prietenele lui si ca el crede ca "nu ne potrivim" si ca "nu suntem compatibili". Ce inseamna asta pana la urma... "compatibili"... ce prostie.

Da, deci asta a fost mai de mult, desi am plans cateva zile intregi, am trecut mai departe. Mai nou, de cam o saptamana, am cunoscut un baiat super dragut, Gaby, la care ii plac aceleasi chestii ca mine.

Pe scurt e ca o varianta a mea la masculinlove struck (ii place justin bieber, vrea sa devina avocat, nu ii place sa fumeze, si adora desenul). E perfect! De fiecare data cand vorbesc cu el simt fluturasi in stomac si imi tremura mainile.

Chiar imi zice "printeso". Cat de dragut... Dar de curand am aflat ceva... Prietena mea se intelege foarte bine cu cel mai bun prieten al lui, Iuli, i-a spus prietenii mele ca Gaby doar isi bate joc. Nu e inca nimic sigur, o sa urmeze sa ma intalnesc cu el (G.) in weekendul asta.

Vreau doar un sfat, ce credeti voi despre toata situati asta. Imi vine sa las baietii de tot si sa nu mai iubesc vreodata.

Răspuns Câştigător
| ClaraZ a răspuns:

Ce varsta ai tu? Si eu am trecut prin situatii de astea.Ma plictiseam foarte repede de un baiat.Si stai linistita. Daca te dezamageste un baiat, treci peste fi indiferenta.Nu ti-l da nimeni inapoi daca plangi zile intregi.Si in plus de ce sa plangi? Ai o viata intreaga inainte sh sunt atatia baieti in lumea asta.De ce sa plangem pentru cineva ce ne face rau? Fi mai indiferenta. O sa fii dezamagita de multe ori pana o sa iti gasesti adevarata perechehappy pentru ca asa sunt baietii!

3 răspunsuri:
| ColorfullColors explică:

Nam jurnal. si nici nu vreau sa-mi fac. mai bine scriu pe TPU

| ColorfullColors explică:

Jurnalul nu-ti raspunde inapoi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ti s-a terminat jurnalul?