| Anonim1842 a întrebat:

Ma puteti ajuta cu un sfat ceva? Nu am viața sociala cand eram mic aveam multi prieteni ieseam pe afara dar acum la 16 ani nu mai am cu cine fostii colegi nu mă accepta in grupul lor si nici cei de la liceu.Am devenit timid cand vorbesc cu un grup de băieți ma pierd si spun tot felul de tîmpenii si dupa ei rad de minesad.Va dati seama ca nu am nicio iubita cine ar vrea sa stea cu un antisocial sau timid ca mine.Nu sunt urat sau altcumva ca sa fiu respins de oameni ba chiar unele fete la liceu sau dat la mine dar la cat de timid si patetic sunt le-am respins fara sa vreau. (Inca imi vine sa ma bat pentru asta)Nici nu prea stiu sa răspund cuiva care s-a luat de mine nu gasesc pur si simplu o replică sa i-o întorc gen daca imi spune careva ceva nu stiu sa ii răspund inapoi... Ce sa fac ca imi doresc sunt doar prieteni m-am inchis in casa toata vacanta am stat numai pe PC.Am încercat sa ma duc pe undeva la fotbal ceva in diferite grupuri dar degeaba la vârsta asta.Ce sa fac? Vreau doar niste prieteni cu care sa ies pe afara si sa nu mai stau in casa. Daca continui asa nu o sa-mi fac majoratul pentru ca nu o sa am pe cine sa chem si nu o sa am nici o iubita.Nici măcar nu stiu cum sa vorbesc cu o fata nici măcar nu stiu cum se sărută.

2 răspunsuri:
| AnoAnonima0 a răspuns:

Așa sunt și eu timida.Incearca sa fi mai sociabil că nu pierzi nimic.

| stefy02 a răspuns:

Nu trebuie sa fi asa dur cu tine! Problema asta,sunt sigur ca nu o ai numai tu. Daca vrei sa mai iesi din casa cu bicicleta poate (singur deocamdata,pana iti mai revii din starea asta) te mai plimbi,mergi prin parcuri,chestii de genul asta. De ce te-ai simtii timid sa vorbesti cu baieti,adica totusi,si tu esti baiat n-ar trebui sa fi timid. Adica, te gandesti pur si simplu ca n-are ce sa se intample laughing Doar vorbesti, socializezi, chestii de genu asta. Daca cineva se ia de tine (injurandu-te) nu tgrebuie sa-i raspunzi. Tu trebuie sa te gandesti doar ca atat il duce capul. Cam atat pot sa-ti zic, sper ca te-am ajutat un pic!
Oricum, bafta in continuare si sanatate! Sall!