| Anonim1842 a întrebat:

Ce sa fac daca ma plictisesc de moarte in casa in fata calculatorului(fac asta de 3 ani cred) pentru ca nu mai am cu cine sa ies pe afara vechii prieteni din copilarie au plecat s-au dus in alte grupuri si pe mine nu mau primit colegii de la liceu nu m-ar baga in grupul lor de prieteni...ce sa fac imi doresc o gasca de prieteni cu care sa rad,glumesc, vorbesc sa iesim pe la un suc sa imi traiesc adolescenta ca orice om...(am 16 ani)

5 răspunsuri:
| Caro34 a răspuns:

De ce trebuie să ai o gașca ca sa bei un suc! Știi ce bine beau eu un suc, cand nu ma bate nimeni la cap? Du-te singur unde vrei, bea sucul care ti-l poftește sufletul si vei fi remarcat vrand - nevrand. Incetul cu incetul iti vei face prieteni, ai mai multa încredere în tine! Fii relaxat, prietenos, cald si iesi mai des din casa... afara e viata! Numai bine!

| Victor453 a răspuns:

Cauta pe cineva pe internet, fa cunostinte, ocupate cu sportu, muzica etc, acolo precis vei gasi prieteni, nu sta singur neobservat, mai apropie-te de altii, spune o gluma, un caz etc

| udrescuf a răspuns:

Joaca-te pe pc CS:GO LoL Dota 2 Tf2. Iesi pe afara.

| Anonim1842 explică:

Da.dar sa te duci singur gen si sa stai acolo fara nimeni sa te bage in seama sau ceva si nu stiu cine m-ar putea remarca de ce ar vrea sa vorbeasca cu un necunoscut care gen sta la o masa singur..am vazut pe internet ca cel mai bine ar fi sa fac diferite sporturi si sa ma imprietenesc cu ceilalti colegi dar in timpul scolii nu am timp de asa ceva...asa ca de-asta intreb pe grup nu mai stiu ce sa fac ca sa imi fac si eu niste prieteni care sa nu rada de mine si sa ma batjocoreasca cum fac unii(nu am niciun handicap sau ceva de genul ca sa se comporte chiar asa cu mine dar sunt eu mai timid si nu sunt genul de persoana care sa poata sa se faca remarcata super usor sa fie tipul popular si de asta se iau multi de mine rad de mine si isi bat joc..asta e liceul cam asa fac colegii).

| Caro34 a răspuns (pentru Anonim1842):

Ce iti pasa de tot ce se spune? Daca ar fi fost sa iau in seama toate prostiile auzite pentru cele 18 diplome / certificate ce le am, atunci nu as mai fi putut dormi deloc... Imi fac griji, daca cineva nu ma vorbeste... e semn ca nu mai sunt in top! Deci, vezi totul: pozitiv, optimist si indiferent!