| simona35 a întrebat:

Ma puteti ajuta si pe mine cu un status pentru facebook?

4 răspunsuri:
| ijuuuuuuu a răspuns:

Bună.
Ai putea folosi citate, nu neapărat statusuri.
Citatele sunt mai inteligente și mai înțelepte decât acele statusuri în care scrie ""vai, cât sufăr."
O să-ți dau câteva citate de Octavian Paler, și dacă vrei ți le explic dacă nu le înțelegi.

1. Ceea ce nu trăim la timp, nu mai trăim niciodată.
2. Nu ştiu dacă aţi trăit vreodată o asemenea stare. Nu eşti nici mort, nici viu. Te simţi ca un foc care abia mai pâlpâie, gata să se stingă. Stai cu ochii deschişi, te uiţi într-un punct fix, dar nu vezi nimic. Şi nici nu te gândeşti la nimic decât la propria ta oboseală de a trăi şi de a muri. Răstignit undeva între viaţă şi moarte, nu eşti bun pentru niciuna dintre ele. Parcă pluteşti în derivă şi aştepţi să fii aruncat pe un mal, ori al vieţii, ori al morţii, ţi-e egal.
3. Azi, ştiu că în lumină există şi umbre şi că fericirea e uneori dureroasă.
4. E o rană în scândura ușii unde-am bătut și n-a răspuns nimeni. Deschideți ușa cu grijă, să nu loviți rana cu cheia.
5. Nu s-a zis că adevărul unui om este ceea ce el ascunde?

Cu bine, Felicia.

| VivyAne a răspuns:

In trecut am fost o fiinta ce-a tacut,in prezent devin independent iar in viitor voi fi pe placul tuturor!
Langa un baiata rau,o fata cuminte devine o curva fierbinte!
Asta's eu,ma poti critica,dar pe mine nu ma intereseaza cuvintele scoase din gura ta!
Oricum as fi si orice as face raman originala asa ca lasa-ma-n pace.
In ochii mei gasesti iubirea,in corpul ei gasesti curvia!
Iubirea mea nu e jucaria ta!
Nu ma intereseaza sa imi dai bijuterii si averi,eu vreau iubire nu bani si cereri!
Ele sunt fetele mele, oricum ar fi, sunt rupte din stele!
Ai ochi de pterodactil caci nu vezi ca in fata ta sta fata ideala!
Sper ca te-am ajutat! Astea sunt originale, compuse de mine! Nu sunt prea frumoase, dar sper sa iti placa!

| simona35 explică (pentru VivyAne):

Multumesc :*

| VivyAne a răspuns (pentru simona35):

Cu placere! Funda? Nu e obligatoriu sa mi-o dai!