| iulia_3388 a întrebat:

Ma puteti ajuta va rooog big grine ce a fost Eva facuta din coasta lui Adam?(demonstratie stintifica)- va rooog sa ma ajutati

Răspuns Câştigător
| lola a răspuns:

Nu prea am cum sa iti dau o demonstratie stiintifica deoarece stiinta (sau profa mea de geogra mai exact) spune ca ne tragem din apa marii, organismele din apa au evoluat in timp pana la om (prefer sa nu comentez). Se spune ca Eva a fost facuta din coasta lui Adam deoarece trebuie sa ii fie egala.Nu a facut-o din tibie sa ii fie supusa sau din omoplat sa ii fie superioara.(Nu mai stiu unde am citit deci nu mai tin minte exact oasele care le zicea dar banuiesc ca ai inteles ce am vrut sa zic)