| anonim_4396 a întrebat:

Ma simt atat de singura... ce urat este sa nu ai nici o prietena...sa te trezesti intr-o zi singura si tradata de cele mai buna prietene... Oare voi mai avea vreodata vreo prietena? Este asa de greu sa gasesti pe cineva care sa-ti fie prietena...Sunt momente in care vrei sa bei o cafea, sa vb cu cineva, sa te plangi, sa te asculte cineva, sa iesi la o plimbare, sa iesi la cumparaturi, sa stay pur si simplu sa vezi un film...offff...Simte-am nevoia sa-mi spun si eu oful...nu am cui...iertati-ma daca v-am deranjat...

Răspuns Câştigător
mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Stiu exact prin ce treci si sincer imi pare foarte rau pentru tinesadAsta am patit si eu in urma cu 5 lunisadMi-am pierdut cea mai buna prietena din simplu motiv ca mi-a ascuns ceva...sadDar acum am intalnit o alta fata cu care ma inteleg si mai binelove struckEa m-a facut sa uit de fosta prietena si sa o consider pe ea cea mai buna prietenalove struck
Fi puternicawinkingO sa apara o alta prietenabig grinSau poate te impaci cu acea fatalove struck
Prieteni adevarati sunt foarte greu de gasit in ziua de azi... dar capu sus! O sa depasesti aceasta situatiewinking
Ai grija de tine!love struckkiss

17 răspunsuri:
| juniper a răspuns:

Normal ca vei avea, eu m-am simtit foarte singura acum 2 ani, fiindca din cauza unei gure sparte care credeam ca mi-e prietena, a spus tuturor ca-mi place de un baiat si toti au ras de mine, a spus acel secret doar ca sa fie si ea mai smechera. Oricum am intalnit-o pe actuala cea mai buna prietena a mea in tabara si e in clasa a 7a si nu e nici o problema daca e mai mica decat mine. O sa-ti gasesti o cea mai buna prietena sau te va gasi ea pe tine.

| Chocolate a răspuns:

Asa am patit si eu. Am inceput sa fiu indiferenta si sa ma doara in cot de oamneni, sa am incredere doar in mine si in Dumnezeu, alceva nu merita.winking

| marsy a răspuns:

Da. cam greu. dar nu imposibil. ai rabdare...

| Kidu a răspuns:

Of of of...stiu cat e de greu, dar stai linistita. Dumnezeu nu ne lasa singuri...eu zic, ca cea mai buna prietena iti poate fi chiar mama ta, desi cu ea nu poti vorbi despre baieti, etc.
ai sa-ti gasesti si tu prietenii potriviti la un moment dat, pana atunci multa bafta si fii curajoasa, nu te lasa infranta de rautatile celorlalti sau chiar si mai greu,, de indiferentele lor.
multa baftasigh
:*

| Katiee^^ a răspuns:

Ce sa-ti mai zic. Vad ca ai primit sfaturi ft bune happy Poti sa incerci sa cunosti prieteni noi pe internet. nu stiu daca va fi ceva de durata. Incearca sa iesi cu o colega, o verisoara ( sau sora ). Cineva pe care te poti baza. happy

| bogdand a răspuns:

sad nu ai deranjat deloc!
dar din pacate ai prea multa dreptate.
Iubita mea a patit exact la fel si acum nu prea reuseste sa isi gaseasca prietan. A fost tradata si desconsiderata de cele mai bune prietene.viata e nedreapta uneori dar capul sus, ca cine stie. uite pe site-ul asta sunt foarte multi oameni cu suflet.ca mine happy

Răspuns utilizator avertizat
| Ancutsa a răspuns:

Off.sad
stiu perfect prin ce treci sad la fel ma simt si eu... chiar in momentul asta as vrea sa vb cu prietena mea, sa mergem la cumparatauri. efectiv sa stiu ca am pe cineva alaturi sad dar din pacate am pierdut-o oh go on. mai bine e sa fii singura decat sa stii ca te lasa atunci cad iti este mai greu.
tu trebuie sa fii puternica si sa mergi mai departe cu capul sus!
Succes in continuare! :*

| betty17 a răspuns:

Eu cred ca trebuie sa fii [rietena cu toti, sa iesi in oras la cumparaturi cu fetele, dar sa nu ai incredere in ele, in nimeni sa nu ai caci te pot trada atunci cand nu te astepti.
spune-ne noua ce ai pe suflet daca vrei, si asa nu te cunoastem, si putem sa iti oferim si un sfathappy

succes

| vykkusor a răspuns:

Fii puternica si nu dispera cind greul vietii te apasa, caci asa cum dupa ploaie cerul devine mai senin asa si dupa greu, viata devine mai usoara.pupici.pa

| Dianna a răspuns:

Prin momente din astea trec si eu acum :-

| razispeed a răspuns:

Cine se aseamana se aduna, poate esti o fire prea buna si nu te accepta nimeni pentru ca nu are nimic de castigat de la tine

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Kidu...eu nu am mama...mama mea a murit cand aveam 3 ani...am 23 de ani...nu o cunosc...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu dispera.de ce nu mai ai prietene? in general prietenii tradeaza. dusmanii te ataca.vaaaaiiii de viataaaa taaa.asta e realitatea. dar trebuie sa mai faci si concesii.prietenii te parasesc si daca vad ca esti mult mai bun ca ei.la inceput te iau de fraier dar cand se dezmeticesc si vad cat sunt ei de javre, se retrag discret.fiindca tu incepi sa stralucesti iar ei tot in intunerec.da...mai sunt oameni care stralucesc.ca licuricii.asa ne gasim unii cu altii.curaj.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pfuiiii ...si eu am aceeasi problema ...si pe mine m`au lasat toti la greu ...asta este nu ai ce sa faci sincer sa fiu decat cu 100 de prieteni pe interes mai bine sa nu am nici unul ...singuru lucru care pot sa-l fac acum e sa tin capu sus... daca am cazut trebuie sa ma ridic si sa o iau de la capat ...cafele sucuri ...eu unu ies in oras si le beau singur...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Normal ca vei avea, eu m-am simtit foarte singura acuma 2 ani, fiindca din cauza unei gure sparte care credeam ca mi-e prietena, a spus tuturor ca-mi place de un baiat si toti au ras de mine, a spus acel secret doar ca sa fie si ea mai smechera. Oricum am intalnit-o pe actuala cea mai buna prietena a mea in tabara si e in clasa a 7a si nu e nici o problema daca e mai mica decat mine. O sa-ti gasesti o cea mai buna prietena sau te va gasi ea pe tine.

| irina2000 a răspuns:

Fa ce ai avortat caini pisici demento mincinoaso care esti du-te la spitalul de nebuni fa tu ai avortat... zdreanto mincinoso minti lume sa pari o victima dar de fapt esti o nebuna