| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU am 16 ani si nu am avut vreodata o prietena. Toti. Eu cred ca nu am avut vreodata o prietena pentru ca nu arat nici bine, ma consider urat si sunt timid.Sunt retras. De abia ce am si eu 2-3 prieteni care si ei au prietene. Nu stiu cum sa abordez o fata, oricum mai toate ma resping. Oare o sa am si eu vreodata o prietena? Va rog ajutati-ma cu niste sfaturi

9 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| corbulalbrosu a răspuns:

Sunt unii baieti de peste 20 de ani care posteaza intrebari similare. Nu te impacienta fiecare se naste cu un suflet pereche care se cauta necontenit pana cand intro buna zi fara nici un semnal prevestitor se intalnesc. Trebuie sa ai doar rabdarea necesara deoarece marea intalnire a sufletelor voastre se va produce cand nici nu te vei astepta. Spera, deoarece speranta niciodata nu moare.

| Doub a răspuns:

Cu atitudinea asta... slabe sanse.thinking

| Lawliet14 a răspuns:

Fa ceva, altfel te sinucizi spiritual! E bine ca te-ai trezit rapid. Imi plac oamenii ca tine si stiu ca vei face tot posibilul ca tu sa fii fericit!

| RedheadOnTheRun a răspuns:

Ai 16 ani, nu 26, nu 36. Se poate spune ca viata ta nici n-a inceput cu adevarat laughing asa ca nu-ti mai face atatea griji. Dat fiind faptul ca ai o stima de sine foarte scazuta, ai putea incepe prin a rezolva problema asta. Nu poti sa ai pretentia ca ceilalti sa te placa si sa te respecte, daca nici tu insuti nu te placi. Personalitatea ta e inca in formare, n-are rost sa o iei pe calea asta cu nerabdarea si sa ajungi un frustrat. E aiurea sa fii singurul care n-are iubita, dar crede-ma ca la 16 ani nu prea ai ce pierde, nu poate fi vorba de dragoste. Relaxeaza-te si nu-ti mai face atatea griji, bucura-te de statutul "single" (singur) cat mai poti! laughing

| Marius875 a răspuns:

Frate, daca tu te consideri urat.
Ce parare ar avea altcineva despre tine.
Cum esti la pubertate, e normal sa iti iasa cosuri sa te deformezi putin, etc.
Eu iti propun sa duci o viata sanatoasa.
Sa iesi dq de afara si sa faci putin sport Cum ar fi fotbal, tenis, alergat, sala.
Si sa mai lasi dq mouse-ul ala din mana si sa iti formezi usor prieteni de la scoala din cartier etc.
Pentru ca asa o sa devi inca un ratat si un fomis care isi erosteste viata. Bafta.

| DenisaO a răspuns:

O sa ai prietena, nu iti face griji.
Mai bine te-ar preocupa scoala, sa poti sa iti permiti orice si apoi o sa ai toate prietenele prietenilor tai

| SoKawaii a răspuns:

Frate,in ritmul asta nu o sa niciodata prietena. Ma refer la timiditate. Nu mai fi asa. Fi mai indreznet cu fetele nu te mănâncă. Sincer, sunt unii băieti care sunt,, de aia smeckeri,, cu,, Swag,, cică, si sunt urati cu spume iar fetele ii plac de asta. Fii mai indraznet.
Iar daca tu te consideri urat, aminteste ti ca mai sunt persoane care sa ti aprecieze frumusetea interioară. Sunt putine dar totusi exista.

| Mihai_Balan_1996 a răspuns:

Frate si eu sunt la fel.nus frumos si am,, lprietene" dar mi-e rusine sa le spun te iubesc.asa ca.fa ca mine.ia o cicolata.nu la 1leu si lipeste pe ia o hartie pe care ai lasi mesajul te iubeac sau ce ai vrea tu.eu asa am facut si o fata mi-a raspuns la fel