| anonim_4396 a întrebat:

"Ma simt foarte complexata de faptul ca sunt pre slaba.asta este si motivul pentru care nu am avut niciodata un prieten. ce sa fac sa ma ingras?

7 răspunsuri:
| hamsterx a răspuns:

Crede-ma si eu sunt foarte slaba, am 17 ani, 1, 71 si 46 de kg mai nou pentru ca am slabit foarte mult si cu toate astea am prieten...nu modul cum arati atrage baietii, daca tu acum esti complexata ca esti slaba, asa vor crede si cei din jur despre tine.arata-le ca te simti bine in pielea ta si ca ai si alte insusiri frumoase care merita descoperite.reteta ingrasatului nici eu nu am aflat-o pana acum laughing am pus si eu o intrebare de genul pe TPU mai de mult, daca vrei poti sa te uiti la profilul meu, prima intrebare si sa vezi ce mi-au raspuns cei de acolo.mult bafta si sper sa-ti recapeti increderea in tine, sunt convinsa ca esti foarte frumoasa! te pup:*

| Daiana90 a răspuns:

Iei niste vitamine (gasesti multe feluri) si o sa aiba efect abia dupa nu stiu cate saptamani. Am fost aschie si dupa ce am le-am terminat de luat, am inceput sa imi dau drumul. Daca nu vrei asa, sau ai incercat si nu are efect, atunci poti sa mananci rar si mult de odata.Se zice ca daca esti gras sa mananci des si putin, atunci daca mananci rar si mult deodata efectul este inverswinking
Apropo de asta imi amintesc ca mancam si ciocolata alba, pentru pofta de mancarehappy

| PuяpℓeMusic a răspuns:

Buna!
in aceiasi situatie ma aflu si eu.
cand eram in generala imi ziceau toti ca sunt prea slaba si bla blachatterbox
si am ramas cu obsesia astalaughing
acum m-am mai ingrasat, dar tot nu sunt multumita, chiar daca acum toti imi zic ca nu sunt slaba.
nu stiu ce sa zic... poate la fel e si cu tinebig grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cam cat de slaba? eu zic ca nu merita sa te schimbi pentru alte persoane. poate nu sunt oamenii potriviti! daca totusi esti exagerat de slaba ar fi bine sa mai mananci, dar nu sa fii grasa, doar bine facuta. cauta alte persoane cu care sa te imprietenesti si atunci ai sa vezi ca infatisarea nu conteaza atat de multhappy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Este o problema destul de delicata. daca o sa incerci sa te ingrasi iti spun din propria experienta ca nu o sa reusesti sa te mai opresti. nu ai de ce sa te simti complexata ca esti prea slaba! multe fete isi doresc sa ajunga ca tine. intelg ca vrei sa ai un prieten, dar la timpul potrivit o sa il intalnesti, fiecare are un suflet pereche. (sunt sigura ca te gandesti de ce prietenele mele au si eu nu sau de ce ceilalti au si eu nu, dar asa gandeau si ele pana cand l-au gasit) fi linistita, ti-am zis, daca o sa incerci sa te ingrasi, nu o sa te mai opresti. Dar o metoda buna de ingrasat, daca tu tot vrei sa te ingrasi este sa mananci multe dulciuri, carne rosie sa ai mese neregulate(adica de exemplu iei o prajitura, dupa aceea mananci orez.lucruri care nu sunt potrivite). decizia iti apartine tie, eu ti-am dat doar un sfat, pe scurt la tot ce ti-am zis mai sus, sfatul meu este NU.

| bea_1048 a răspuns:

Sa sti este mult mai bine sa fi asa decat sa fi mai plinuta, si ca sa te ingrasi sincer te sfatuiesc sa nu iti strici alimentatia deoarece te-ai putea inbolnavi si stiu si eu in caz ca faci sport incearca sa nu mai face chiar dupa masa fiindca asa nu se va pune nimic pe tine. Oricum invata cea ce e cel mai important :acceptatea asa cum esti. bucurate ca esti sanatoasa.
bye-bye

| madwtza a răspuns:

SALUT! Te simti complexata ca esti prea slaba?! Alte fete ar da orice sa poata fi slabe si sa aiba un corp de invidiat. Dar stai linistita ca va veni si vremea ta sa ai in prieten. Apropo daca un baiat te place, te place asa cum esti si grasa si slaba si fraiera si desteapta! Poate secretul este ca nu trebuie sa te ingrasi ci sa te accepti asa cum esti. Cere parerea prietenilor tai in legatura cu felul in care arati.Pate ca de vina este comportamentul tau si nesiguranta.Ai incredere in tine si nu uita ca va vezi si vremea ta de a avea un prieten care sa te accepte asa cum esti.Nu te chinui sa te ingrasii, nu manca fortat doar din pricina lipsei unui iubit! Sper sa asculti sfaturile mele, pentru ca totul se intampla la momentul potrivit! SI INCREDERE IN PROPRIILE FORTE!