| anonim_4396 a întrebat:

Am 15 ani si doresc sa-mi incep viata sexuala...mentionez ca am un prieten de un an...si simt ceva pentru el... dar mi-e frica sa nu ma ingras...deci intrebarea este pot sa ma ingras daca fac sex?

Răspuns Câştigător
| amberjuly a răspuns:

E putin cam devreme sa-ti incepi viata sexuala (parerea mea). Oricum trebuie sa te astepti la schimbari ale organismului tau care nu depind de viata sexuala, pur si simplu corpul tau se dezvolta pana la 21 de ani. "simt ceva pentru el" - ar trebui sa simti totul si sa fie si reciproc + incredere, cunoastere reciproca, responsabilitate.

29 răspunsuri:
cami
| cami a răspuns:

@don_alex bine spus happy...mai stiam si eu cateva invataturi din`trastea...cu trandafirul.
fiecare dupa ce-l miroase, rupe o petala, ce, mai ramane din el?!
odata o ciocolata inceputa, (fac aluzie la intrebarea ta), cine o va "gusta" va rupe o bucatica. ce se va alege de ciocolata?!
sticla de suc... odata inceputa, se va tot goli.asa ca ai grija.15ani, e prea putin.

| Parintele a răspuns:

Da-i bataie ca nu te ingrasi. Aveti grija sa va protejati, asta trebuie sa te procupe.si sa ai Kamasutra sub perna sa nu te plictisestiwinking

| lia a răspuns:

Se vede ca ai primit deja raspunsul la aceasta intrebare, absurda, din punctul meu de vedere. Pentru a incepe viata sexuala cred ca trebuie mai intai sa te interesezi, ce urmari are, nu este o joaca!
Stii ca de la contactul sexual te poti ingrasa? Stii cum? Daca ramai insarcinataaaa! Stii ca nu ne aduce barza? tongue
Sper ca dupa aceste mesaje sa ajungi la concluzia ca trebuie sa mai astepti putin pentru asa ceva happy

| Crisu_8081 a răspuns:

Am trait s-o aud si p-astalaughing te ingrasi numai daca nu te protejezi, daca intelegi ce vreau sa spunbig grin

| want2bMajestic a răspuns:

Asta este ca si faza aia: eu mananc toata ziua aer si nu ma ingras...NU EXISTA ASA CVA!rolling on the floor

| alexa a răspuns:

Cred ca mai mult conteaza sentimentele pe care le ai tu pentru respectivul baiat
pentru ca sa fc sex nu o fc cu oricine asa ca mai bine gandeste/te daca esti hotartaa sa fc pasul acesta
cat despre ingrasat stai lin k nu seintampla nimic
vor avea loc niste schimbari dar nicidecum ingrasatul nu va fi una

| AllenTJ a răspuns:

Tie frica ca o sa te ingrasi? Dar intreabarea este pot sa ma ingras? raised eyebrows

Draguta de la sex nu ai cum sa te ingrasi, mai mult slabesti, deoarece corpul tau taie calorii de la efort...

| AllenTJ a răspuns:

Da si eu zic ca este cam devreme, daca o sa o faci acum o sa continui si o sa devina o chestie monotona, eu zic sa mai astepti, si nu mai stiu unde am citit dar la fete este bine sa isi inceapa viata sexuala de la 17>

| andreea_8479 a răspuns:

15 ani...ar fi bine sa te gandesti ff bine in ceea ce priveste inceperea vietii sexuale.nu trebuie sa t grabesti, vei avea tmp sh pentru asta

| Lory_2572 a răspuns:

Mama...cine te-a pacalit? Dar nu incepe inca, clar nu esti pregatita daca intrebi asta!

| giulya85 a răspuns:

Unde ai mai auzit asa ceva? stai linistita ca nu te ingrasi. dar totusi nu crezi ca e prea devreme ai 15 ani...ai toata viata inainte

| don_alex a răspuns:

Un tort arata extraordinar de frumos pana se taie prima felie. Iar cand unul taie intr-o parte, altul din alta, etc. tortul nu mai are valoare. Este adevarat ca perioada prin care treci iti provoaca multe transformari, una fiind cea de natura sexuala, dar oare... cum vrei sa-ti traiesti viata mai tarziu. Majoritatea filmelor si a telenovelelor promoveaza liberinajul sexual si mai putin familia. Poate prietenul de acum va fi sotul tau, poate nu, cum te vei simti dupa ce vei fi casatorita si vei afla cum cel cu care ai avut relatii sexuale se lauda cu aventurile sale, dintre care una esti tu. Fiecare om sanatos doreste sa aiba relatii sexuale (om-femeie) si aceste pot sa fie foarte placute intre doi soti, pentru ca, daca se iubesc, se daruiesc reciproc cu cea mai mare dragoste si o partida de sex poate aduce o placere deosebita si nu doar masturbatie in doi.
Orice vei face gandeste-te sa nu regreti, mai tarziu.

| dinusinziana a răspuns:

1.mai bine sa fii sigura de ceea ce simti pentru el si DACA MERITA! pentru ca baietii din ziua de azi vor doar sex. apoi isi iau palaria si pleaca. Eu am 16.si m-am gandit si eu la asta. dar m-am gandit de 2 ori.si crede-ma ca e mai bine sa astepti.esti mica inca.si s-ar putea sa iti para rau daca faci pasul asta. asteapta pana pe la 17 ani.atunci e o varsta ok sa o faci. daca te simti pregatita.winking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mai mult ca sigur o sa te ingrasi, si daca nu te ingrasi -or sa iti cada dintii.eu zic sa mai astepti vreo 3 cativa ani, daca iti este frica inseamna ca nu esti pregatita, si chiar nu cred ca esti.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Nu te îngrași.
Pe locul unu în viața ta ar trebui să fie școala, nu sexul.
Crezi că se sfârșeste lumea și tu nu știi care e calea pe vale cu sexul?
Gândește-te bine, bine de tot. Nu te lăsa purtată de valuri.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Vaiii fetito daca pui asemenea intrebari la 15 ANI. e clar ca ar trebui sa mai astepti patutu k nu-i de tine 15 ani nu e o varsta nepotrivita pentru inceperea vietii sexuale depinde de persoana ea la 15 ani gandeste ca o fetita care abia a aflat cei sex altele is experte la 15 anilaughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

si eu mi-am inceput viata sexulaala la 16 any si. regret. asa ca iti dau un sfat nu ...incerca acum tongue

mai ai mult timptongue

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu te ingrasi!big grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ai doar 15 ani.esti cam mica sa iti incepi viata sexuala. o sa vezi ca mai tarziu te deformezi. daca el intr-adevar te iubeste nu te va obliga sa faci sex... tu decizi, dar gandeste'tek nu este bine la varsta asta

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Doamne iarta-malaughing eu am 17 ani si nu mi-am inceput viata sexuala... si nu o sa o incep pana la 20 de ani... credwhistling

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dfghfhjmgh

| iulia_3889 a răspuns:

Am 17 ani si mentionez ca mi-e frica sa-mi incep viata sexuala, deoarece stiu ca exista posibilitatea sa raman incarcinata.Citesc mult despre asta pe net, dar tot imi este fricastraight face de consecintele care pot exista.Va rog frumos sa-mi dati niste sfaturi pentru ca sincer nu stiu ce sa facstraight face. Va multumesc!

| yusuf a răspuns:

Awoloo daca te ingrasi din Sex? ce intrebare e asta? unde traiesti? Fa Sex si o slabesti daca esti grasa, daca esti 2 scandura la corp si la creier iti recomand sa stai potol laughing mori virgina

| consy a răspuns:

De ingrasat sa nu ai frica ca nu e adevarat, cat despre ce simti tu pentru al tau prieten am curaj sa spun ca nici tu nu stii, mai degraba alearga hormonii si despre viata sexuala parerea mea mai asteapta ca eti prea frageda si ai toata viata inainte, pur si simplu corpul tau nu este pregatit pentru asa ceva.

| gwen_7422 a răspuns:

Nu, nu te ingras

| Crissssty a răspuns:

Efortul fizic si psihic ajuta la arderea caloriilor si la pierderea greutatii... asa zic toti

| andreutzza a răspuns:

Nu este adevarat ca te ingrasi... dar esti prea mica ca sa iti incepi viata sexoala... dar tu faci ce simti happy

| 120790 a răspuns:

Din punctul meu de vedere nu ie devreme dar nici tarjiu, dac il iubesti si te iubeste...nu mai conteaza alte consecince dar...gandeste-te bine ca daca ai pierdut virginitatea inapoi nu o mai poti recapata asa ca gandeste-te bine.succes