| Crisu3 a întrebat:

Am niste intrebari care ma cam macina de ceva vremestraight face

1. Cum scapi de complexe? Adica eu sunt complexata de faptul ca imi transpira mainile si picioarele aproape tot timpul,mai ales vara si asta ma impiedica sa fac anumite lucruri, e chiar incomod. Putine persoane stiu asta pentru ca mi-e rusine (ca sa zic asa) sa recunosc.Mai sunt complexata si de faptul ca sunt prea slaba si nu pot sa ma ingras (1.72; 49 kg).
2.Cu prietenii apropiati sunt foarte "nebuna" si totul e ok,pot sa fac aproape orice cu ei pentru ca ma cunosc intru totul,cu tot cu complexele mele si asa.Dar cu altcineva sunt foarte timida, ma integrez greu si daca e sa ma insulte cineva sau asa nu am replici potrivite ca sa zic asa...
3. Uneori cand sunt cu una dintre cele mai bune prietene in oras cu prietenii am impresia ca ea ma eclipseaza.Adica ea este mult mai plinuta decat mine dar eu am impresia ca este mai draguta si asta ma face sa ma simt inferioara,daca pot sa zic asa,ceea ce duce la un alt complex, nu ma simt destul de draguta ca sa am pe cine vreau eu langa mine...nu stiu daca ma intelegeti.

Cam atat am avut de spus.
Multumesc!

2 răspunsuri:
| Adellin a răspuns:

Ce varsta ai? de esti asa slabutza? =] eu am aproape 60 de kg la 13 ani, dar merg la sala si iau proteine dar tu esti chiar foarte slabutza

| simonaroxx a răspuns:

Buna, pentru transpiratie iti recomand ca seara sa te dai cu putin bicarbonat in locurile in care transpiri si o sa iti treaca.cel putin a mers la sora mea...iar in legatura cu complexele nu stiu ce sa iti spun ca e foarte mult de vorbit dar mai pe scurt asta tine de increderea in tine si trebuie sat treci singurica peste asta intelegand ca asa te-a lasat D-zeu si ca fiecare are pereche in lumea asta.Si ca sa te mai ingrasi pune mana si mananca bine de tot.