| skiziiskiz a întrebat:

Ma simt foarte prost.Anul trecut eram prietena cu toti, si ma chemau peste tot.Anul acesta, fosta mea cea mai buna prietena(de anul trecut), ma folosit ca sa ajunga la ei si acum doar pe ea o cheama... Ea e o prefacuta si jumatate.nimeni nu o suporta, cu exceptia "prietenilor" mei.straight face
se foloseste de toata lumea!, iar eu care sunt mereu de treaba, ii ajut, vorbesc frumos, etc. pic de proasta. uneori fata aia face rautati si da vina pe mine.
ea de cand ma cunoaste ii este ciuda pe mine!
ma simt foarte prost din cauza prietenilor aceia.straight face
ma ajutati?
fundiita

4 răspunsuri:
| skiziiskiz explică:

Paii nu stiu.ea e BFF, cu o fata de acolo...si mna,...

| Georgiiianaaax a răspuns:

Pai incearca sa vorbesti cu prietenii tai sa sa iti spuna motivul pentru care teau dat la opaarte.Dupa daca e incearca sa vorbesti cu ei si sa iesiti pe undeva la un film,patinoar sau ceva, dar sa nu o inviti si pe fata aia. Daca tu crezi ca te-am ajutat spune-mi cum au decurs lucrurile... daca e sa nu fi decurs bine, incerc sa ma mai gandesc si la alte metode.te pup:*

| AllexXaS a răspuns:

Incearca sa vb cu prietenii tai si spune-le ce fel de fata aia.sau incearca tu sa le arati.asa am si eu un prieten la care tin ca la un frate si o fata isi bate joc de el si el o place.dar ii tot zic numai ca el nu ma crede.si mereu isi da seama ca aia e o ...prefacuta.incearca sa te certi cu ea...si sa ii chemi p ei pe neasteptate si sa vada cum e (asta in cazut in care e o mahalagioaica)big grinbig grin

| AnaBonteanu a răspuns:

Waw! Te inteleg perfect. Sa sti ca si eu exact acelasi lucru mi sa
intamplat si mie anul trecut. Era fosta cea mai buna prietena a mea, se credea cea mai tare, credea ca toata lumea e la picioarele ei, cand am si facut revolutie in potriva ei, acum 4 saptamani, ha toata lumea zicea :tot timpul ne judeci si ne zici scrie, scrie. Nu mai cand aud numele Elena imi vine sa mor.
Acum toata lumea, s-au ma rog astia rebeli sunt cu mine.
Sfatul meu este sa nu mai vorbesti cu cei care te intreaba ceva
care vor sa vorbeasca cu tine nu mai ca nu au ce face.
Ignorai pe toti, si vei vedea ca o sa se roage de tione ca sa faci ceva. Eu in tot de una imi ceream scuze, si ce crezi? acum Elena spune pe, mess Frend
BAFTA!