| anonim_4396 a întrebat:

Ma tem ca clipa aceasta de deznadejde ma va invinge...as vrea sa vorbesc cu cineva stie cineva dintre voi un numar de telefon al unui psiholog de serviciu? In strainatate stiu ca exista, dar la noi? Doamne ajuta-ma, macar tu!

5 răspunsuri:
| psiholoaga a răspuns:

Cati ani ai? Pana in 18? Daca da, poti apela la telefonul copilului, un serviciu gratuit pus la dispozitie de romtelecom si cosmote. Destinat initial pentru raportarea abuzurilor, acum au consilieri care asculta problemele copiilor si adolescentilor, pe orice plan ar fi ele: financiar, de sanatate, relatii, amicitii, situatie scolara etc. 116 111. Mai multe detalii pe http://www.telefonulcopilului.ro/pentru-ce-suna-copii

| Andreeagen a răspuns:

Nu am idee daca ex asa ceva la noi dar daca vrei sa scapi de depresie sau mai stiu eu de problema momentan pana vei gasi un confident te sfatuiesc sa iti ocupi timpul liber cu altceva.( l_oredana )e pshiholog si poti comunica k ea prin e-mail.
Cel mai bine ar fi sa gasesti un prieten apropiat care sa te poata ajuta macar cu un sfat sau macar sa te ascultehappy
Mult succes

| pababiba a răspuns:

Hey relaxeaza-te, nu iti cunosc problema, nu stiu cine esti, nu pot sa imi dau seama cine esti, tot ce pot sa iti spun este ca niciodata nu e asa rau pe cat pare si niciodata nu poti spune ca ai ajuns la capat! Intrebarea (afirmatia ta )este mult prea tare! Toti avem niste cumpene in viata! Toti trecem prin perioade naspa! Trimite-mi mesaj privat si pot vorbii mai multe cu tine, sa ne spune unul altuia problemele! Cauta puterea de a merge mai departe! Nu te lasa batut/a

| kathessa a răspuns:

Sa stii ca nu e asa scumpa o consultatie la psiholog. Dar, daca nu iti permiti, te pot asculta. Scrie-mi un mesaj si vorbim...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Vrei sa vorbesti cu mine? happy