| TeardropsOnMyGuitar a întrebat:

Ma urasccrying! Sunt putin grasuta, dar am fata destul de grasa, am un par oribil, port ochelari...arat oribil! M-am saturat sa ma uit la alte fete cu invidie sa ma gandesc ce bine ar fi fost sa arat si eu ca ele...cryingcryingCe as putea face sa slabesc[mai ales la fata] si sa nu mai am parul ca lana de oaiecrying?

4 răspunsuri:
| Paaandaaa a răspuns:

Nu trebuie sa te urasti...fi tuu, oricine chiar daca e prost, handicapat etc are ceva special, toata lumea are ceva special pana si tu...nu te runsina cu tine, chiar daca tu spui ca esti urata sufletul tau e frumos nu ca alte fete care sunt slabe si frumoase si au un suflet negru. e adevarat ca si frumusetea exterioara conteza dar mai mult conteaza frumusetea interioare, deci fii tu si nu te rusinabig grinhappy

| ßέßέ a răspuns:

De ce sa te urasti? Fizionomia se schimba odata cu trecerea anilor asta in cazul in care ai sub 18 ani. Din ratusca cea urata care crezi ca esti acum s'ar putea sa devii o lebada chiar frumoasa. ( astea ca niste metafore asawinking )Si in al doilea rand daca tu te vei simti bine in pielea ta atunci si ceilalti se vor uita altfel daca vad ca esti increzatoare in fortele proprii. Ai grija de tine si nu mai gandi asa! :*

| itsanewdawn22 a răspuns:

Cum sa te urasti?
Daca te urasti tu, atunci cum ai vrea sa fii iubita de ceilalti?
Mai bine ai incepe prin a te iubi si dupa o sa te si schimbi, daca o sa ai mereu parerea asta asa proasta despre tine o sa fie rau. Cu orice corp ai ajunge si etc, daca tu te simti prost in pielea ta si mereu nemultumita, nu e ok.
Oricum ai arata, stai linistita, asta se poate indrepta.
Mai bine bucura-te ca esti ok, ca esti sanatoasa, ca ai un suflet frumos si straduieste-te sa il pastrezi asa.

Din punct de vedere fizic.
Ce a spus zuzulik e cam. drastic, presupun ca esti micuta, te afli in perioada de dezvoltare. nu fa greseala sa te infometezi sau sa devii bulimica sau mai stiu eu ce.
Sport poti face foarte usor acasa, gasesti pe youtube diferite exercitii[daca nu te descurci imi dai un mesaj privat] si chiar daca la inceput o sa tii se para ca e in zadar si ca nu se duce nimic, trebuie sa fii perseverenta si sa continui si o sa vezi ca or sa apara rezultate si o sa te simti foarte multumita de tine.
Ai putea sa mananci mai multe legume, salate si fructe. Dimineata poti manca fulgi de ovaz cu niste lapte sau amestecati cu jumatate de mar taiat sau diferite fructe. Nucile, alunele, semintele de floarea soarelui, dovleac iarasi sunt bune./ Atentie, nu prajite. si in cantitati micute. de exemplu pui 5 mieji de nuca niste fulgi de ovaz[ gasesti in hypermarketuri sau la magazine naturiste., plaffar,. etc] cu niste seminte si un fruct si papi si nu ti-e foame toata dimineata, pentru ca sunt fibre si fibrele sunt satioase.
La pranz poti manca salata, legume, acum e vara, ai putea foarte usor sa dai cateva kg jos, intrucat pe piata sunt atatea legume ieftine, poti sa faci la salata si la legume la cuptor.
Ar trebui sa o lasi mai moale cu dulciurile si painea, pastele, orezul. In principiu, m daca nu poti renunta la ele, sa mananci numai o data pe saptamana orez si paste, iar painea o poti inlocui cu paine wasa. e pe baza de secara, cereale si e si foarte buna.[ o gasesti tot asa la market gen kaufland-carrefour daca sunt la tine in oras].
Altceva...sa bei apa multa. stiu ca nu e asa usor, dar bea pentru ca elimina toxinele. Si ceaiul de soc iarasi pentru ca ajuta la eliminarea apei si te ajuta la slabit.

Pf. acum nu imi mai vine nimic in cap, daca vrei sa mai vorbim sa imi dai mesaj privat, si te ajut cu placere.

Nu uita ca inainte de toate trebuie sa te placi tu, oricum ai arata, esti sanatoasa si meriti sa fii iubita pentru ceea ce esti.
Mai sunt si oameni normali, chiar daca pare ca toti is o apa si un pamant si oamenii cu adevarat oameni sunt cei care stiu sa vada dincolo de corpurile astea care nu ne reprezinta intotdeauna.
O sa fie ok.big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Alearga asa o sa slabesti