| Mmeellyyssa a întrebat:

Mai am o intrebare, pentru cine vrea si stie sa-mi raspunda. Va povestesc ca sa stiti despre ce este vorba, sper sa ma ascultati chiar daca e cam mult, am nevoie de ajutor va rog frumos. Imi place de un baiat, zodia balanta ascendent in leu dominat de venus ca si taurul. Am acceptat sa fiu prietena lui, dar nu prea am stiut ce pasi sa fac. Asa ca m-am apucat sa-l ajut cu temele, i-am imprumutat psp, am devenit cei mai buni prieteni si ne-am spus totul reciproc, l-am invitat sa iasa cu mine si cu prietena mea cea mai buna afara sau doar cu mine (insa nu a avut timp). L-am pus in centrul universului meu si i-am dat foarte multa atentie, am considerat ca un timp trebuie sa nu-l mai bag in seama. Dupa am discutat cu el, i-am explicat tot ce nu-mi convine in ceea ce face si i-am spus pentru a-l testa ca: "Atunci cand are chef de mine, sa ma anunte", iar el mi-a raspuns: "k". Dar mi-a inapoiat psp si ma gandesc ca poate nu vrea sa profite, nu stiu ce sa mai fac, deoarece el vrea sa mai vorbeasca cu mine, insa eu nu-s sigura ca mai vreau sa vorbesc cu el. Acum astept sa-mi spuneti parerea voastra despre el si despre mine, apoi sa-mi dati un sfat cu ceea ce ar trebui sa fac. Momentan nu vorbesc cu el. Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| IMC90 a răspuns:

Pai tu sti cel mai bine ce simte el pentru tine, noi nu avem de unde sa stim. Eu cred ca ai procedat corect, cu precizarea ca faza aia cu ''cheful'' a fost deplasata si este interpretabila (poate el a interpretat ca tu nu mai ai chef de el). Scoate-l la o cafea si explica-i ce ne-ai zis si noua.

1 răspuns:
| Bluemind112 a răspuns:

Sincer eu cred ca relatiile incepute din cuvinte nu sunt nimic big grin daca incepeati prin fapte (gen un sarut) atunci era altceva big grin si spune-ne si noua cati ani ai big grin ca sa stim la ce stadiu relational poti ajunge big grin