| alymitu a întrebat:

Am nevoie de un sfat. Sa va povestesc despre ce este vorba :
Ieri, prietena mea cea mai buna, Alexa, a mers la o colega care nu ma suporta ( o cheama Andra ), fara sa imi spuna. A invitat-o la scoala dar Alexa a zis de fata cu mine ca nu se duce si abia dupa am aflat ca s-a dus. Normal ca m-a deranjat ca a invitat-o doar pe ea, pentru ca stiu ca vrea sa ne desparta ca sa stea Alexa doar cu ea. Dar m-a deranjat si mai mult faptul ca Alexa nu mi-a spus. Mentionez ca inainte, Andra nu o suporta pe Alexa si statea numai cu mine dar eu ii refuzam invitatiile daca Alexa nu venea cu noi.

Acum nu mai vorbesc cu Alexa. Nu cred ca este o prietena adevarata.
Voi ce ziceti?

Multumesc anticipat! Funda pentru cel mai bun sfat :*!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asa se intampla mereu. Nu trebuie sa iti faci griji, oricum la tine se va intoarce atunci cand va descoperi cat de apropiate sunteti de fapt. Ar trebui sa o ierti si sa o rogi sa iti spuna totul si sa ii scoti in evidenta faptul ca nu te deranjeaza daca iesi sau vorbesti si cu alte persoane in afara de tine. Chiar daca se intelege bine cu ea, asta nu inseamna ca pe tine o sa te uite :* Deci, stai linistita, oricum veti ramene prietene si ai putea sa o ierti.

10 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Prietena ta e foarte influentabila, nu e vina ei suta la suta!
Mai incearca o data sa fi prietena ei iar daca te ignora atunci, da, nu poate fi o prietena adevarata pentru tine...

| alymitu explică (pentru lpavel):

I-am dat mai multe sanse dar m-a dezamagit mereu.

| lpavel a răspuns (pentru alymitu):

Ei, atunci nu mai e cazul sa te complici cu ea... ca poate o sa te creada proasta (scuze de cuvant) sau mai mai stiu eu ce!

| alymitu explică (pentru lpavel):

Asta m-am gandit si eu. Multumesc de raspuns happy.

| lpavel a răspuns (pentru alymitu):

N-ai pentru ce... happy

| Iubibilăă a răspuns:

De ce sa nu fiti prietene toate trei?
Impacati-va.

| PorcușorulDeGuineeaV a răspuns:

Salutare! Sunt de acord cu tine, Andra a vrut sa va desparta, sau Alexa a vrut sa va despartiti

| hecamefrommetalland a răspuns:

M-am săturat de astfel de certuri care sună a telenovele, sunt foarte deranjante, de citit și comentat, dar din dorința de a ajuta îți spun să ierți!

| alymitu explică:

Daca as putea, v-as da tuturor fundita. Dar din pacate, trebuie ales doar un singur raspuns sad. Oricum, multumesc tuturor. M-ati ajutat foarte mult :*!

P.S. Pana la urma m-am impacat cu Alexa happy.

| rooooxxx a răspuns:

Oh...serios te-ai suparat pe prietena ta in loc sa incerci sa te impaci cu ea si sa in faceti in ciuda Andrei? Un sfat nu mai fi asa usor de influentat! Daca nu ti-a spus ceva nu inseamna ca nu e o prietena adevarata, inseamna ca nu a vrut sa iti spuna ca sa nu te superi! Fundita?