| Elnja a întrebat:

Mai am o întrebare, sunt prea înaltă și nici un baiat nu ma place, de ce? Fostul meu crush a zis ca ii plac fetele scunde și cică fetele înalte sunt urate și nu sunt drăguțe, m-am saturat ca toti sa băieții sa facă așa, ce ar trebui sa fac?

Răspuns Câştigător
| Anonima163333 a răspuns:

Nimic,asa esti tu.N-ai ce sa faci.O sa te opresti din crestere, daca nu te-ai oprit deja.Sunt si baieti carora le plac fetele inalte.Sa-ti povestesc si eu ceva legat de inaltime.Tocmai ce incepusem clasa a V-a si eram noua in clasa.Eram inalta pentru 11 ani jumate, aveam 1.64.Eram complexata, desi mereu am avut un corp frumos si ma placeau baietii...un coleg, destul de scund, ce-i drept, mi-a zis ca sunt girafa.Eram super trista, imi stricase toata ziua.Acum trec in clasa a VII-a si am aceeasi inaltime, n-am mai crescut niciun cm de doi ani, probabil nici nu voi mai creste.Mi-as dori sa ajung la 1.70 m, dar sa cresc inca 6 cm, stiind ca de obicei fetele se opresc la 14-15 ani din crestere, ar fi o minune.
In concluzie, sa fii inalt e chiar tare, daca acum esti complexata, mai tarziu vei fi mandra de darul pe care ti l-a dat Dumnezeu.
O intrebare:Ce inaltime si cate kg ai?

| Anonima163333 a răspuns (pentru Anonima163333):

Nici macar un cm*-autocorector... sper ca te-am ajutat.

| Elnja explică (pentru Anonima163333):

1,68(sau chiar mai inalta nu mai stiu exact) și cam 50 kg la 12 ani

| Anonima163333 a răspuns (pentru Elnja):

Da,ai dreptate, esti inalta pentru varsta ta, dar asa esti tu.Nu iti face griji, nu esti iesita din comun.Nu o sa mai cresti mult.winking

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Strangi bani sa iti cumperi o papusa de silicon cu belengher in actiune. Sau astepti sa treaca anii pana nimeresti o trista amintire care isi cauta femeie de servici pentru treburile casei. Cam cruda realitatea asta, invata sa nu depinzi de barbati tu ca om poti avea o viata buna, un madular nu iti aduce bani sau viata buna mai multi sant violenti decat baieti obisnuiti

| Adry05 a răspuns:

S-o crezi tu, am văzut destui băieți care zic că nu le plac decât cele înalte. nu-ți mai face complexe aiurea că nu-i cazu. nu e ca și cum ai intrat în contact cu toți băieții de pe planetă. nici măcar de la tine din oraș laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O sa gasesti un baiat inalt care o sa te placa. Cine zice ca nu ii plac fetele inalte e invidios. Inaltimea e o superioritate genetica.

| MPersephone a răspuns:

Imi imaginez ca esti in perioada adolescentei. Tot ok, baietii in acea perioada incep sa se dezvolte mai greu decat fetele. Imi amintesc fete destul de inalte cand eram in gimnaziu, care acum sunt mai josute decat mine, eu avand doar 1.63, deci nu sunt inalta. Pe atunci eram insa mai inalta decat unii baieti. Plus, cineva intr-atat de superficial care sa spuna ca fetele inalte sunt urate este cineva de care tu nu ai nevoie. Poti spune ca modelele de la Victoria's secret sunt urate?
Asta e dovada de infantilitate care cu varsta trece, vei fi apreciata pentru ceea ce esti.