| Ioannaaaaaaaaaa a întrebat:

Mai am un anisor si termin liceul.Sunt la stiinte ale naturii.Insa.vreau sa dau la facultate de psihologie.nu stiu nimic de ealaughing. dar chiar imi place psihologia. M`am gandit si la psihologie si la actorie. dar nu stiu.ma puteti ajuta?:S:-ss

3 răspunsuri:
| Twist a răspuns:

Parerea mea e ca ar fi mai bine sa dai la psihologie.
De ce?
Pt. ca actoria in RO nu e prea bine platita in ultim vreme si ca sa joci in cateva piese sau filme iti treebuie mai mult talent decat facultate! Plus ca daca vrei sa te angajezi undeva(nu in domeniul actoriei sau al psihologiei) ai avea mai multe sanse daca in CV ar aparea psihologie.Dar este decizia ta, nu te lasa influentata!
Succes si sper sa devi o renumita psiholoaga sau cine stie, actrita!:*

| ๓itนpitน a răspuns:

La ce liceu ai fost? Doar de curiozitate ca si eu merg la stiintele naturii big grin

| PetruDolhescu a răspuns:

Și eu am făcut științe ale naturii și am făcut prostia să merg la politehnică. Recomandarea mea: mergi unde îți place
Dacă întîmpini dificultăți cu alegerea facultății, citește articolul http://www.dolhescu.com/2013/02/primii-ani-de-studentie.html te-ar putea ajuta.
Multă Baftă!
P.S Iar dacă nu știi în ce oraș să vii, atunci vino la Cluj;)