| HippieWorld a întrebat:

Salut,anul acesta termin liceul.Sunt pe filologie si mi-as dori mai departe sa merg la o facultate IT un ex(cibernetica), insa imi este frica de matematica pentru ca nu ma descurc.Nu stiu ce sa fac sad

2 răspunsuri:
| Calum09EA a răspuns:

Cred ca ar fi trebuit sa alegi profilul mate-info sau stiinte ale naturii de la inceput. Daca vrei sa dai nu ai decat sa te pui pe invatatwinking

| 2Bad2Real a răspuns:

Nu ai nici o sansa. Cibernetica este cea mai grea facultate dupa Automatica si Calculatoare si Electronica, telecomunicatii si tehnologia informatiei. Gandeste-te ca abia respira cei de la mate-info intensiv, nu ai sa treci de nici o sesiune, doar sa fii geniu si sa inveti in timpul care ti-a ramas(mai putin de un an) matematica de mate-info de liceu la perfectie.