| Hoodooista123 a întrebat:

Mai merita sa te impaci cu o persoana cu care nu ai nimic in comun si sunteti opuși in gandire si comportament?

Răspuns Câştigător
| Kyılε a răspuns:

Salut.
Spui tu că nu aveți nimic în comun, însă e clar că singura chestie care vă leagă este că nu aveți trăsături comune. Mă rog, "legat" e mult spus. E clar că nu aveți afinități comune și oricât de mult ai încerca să le împaci pe toate, aceeași atitudine, din păcate, nu va veni și din partea opusă. Nu merită nici efortul și nici timpul să te preocupe o astfel de persoană.
Sănătate!

| Hoodooista123 explică (pentru Kyılε):

Inteleg, incerc sa trec peste cu tot cu durerea asta sad, chiar imi pasa mult de el

11 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Depinde dacă totuși sunt și părți bune în relație. nu trebuie să aveți aceleași hobbies, numa bine, așa poate adoptați un hobby unul de la celălalt și învățați lucruri noi și vă dezvoltați. Diferența de gândire poate fi gestionată cu eforturi din partea amândurora, comunicare și înțelegere. E o relație mai dificlă dar cu efort din ambele părți poate merge. Important e dacă vă doriți cu adevărat să meargă.

| Ofiintă a răspuns:

Ti-ai oferit deja răspunsul!

| IsabelaIssa a răspuns:

Dacă tu consideri că nu mai ai nimic de învățat din relația cu acea persoană, trebuie să mergi mai departe. În principiu, trebuie să faci ce simți căci sufletul îți spune, trebuie doar să îl asculți.

| Hoodooista123 explică (pentru IsabelaIssa):

Multumesc mult!

| IsabelaIssa a răspuns (pentru Hoodooista123):

Cu drag!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă nu ai nimic în comun, nu are rost.
Dar poți avea cu acea persoană un plan de viitor în comun. Atunci merită.

| Mosotti a răspuns:

Pai de ce te-ai impaca?! Care e scopul? Daca nu va intelegeti, fiecare pe drumul lui.
Si cum ai fost intr-o relatie cu cineva asa, de ai ajuns in postura sa te impaci?! Dar nici vorba, cauta un om cu care sa te intelegi.

| Andreeush a răspuns:

Dacă nu mai simți nimic pentru acea persoană nu are rost.

| Star19 a răspuns:

Chiar dacă te împaci cu aceea persoana o sa ajungeți din nou sa va certați doar pentru ca aveți plăceri diferite și păreri diferite dar se poate trece peste doar dacă amândoi Renunțați la orgoliu dacă pot sa zic așa și sa faceți totul la comun
Fiecare sa pună pe primul loc partenerul și sa lase fiecare de la el