| anonim_4396 a întrebat:

Mai sunt oameni care au bunul simt, vad ca elevii nostri nu mai au bunul simt pana si un copil de 12 ani nu mai stie respectul sa dea la un unu care are de exemplu eu am 28 de ani. Vad ca acest TPU are oameni care nu au bunul simt in ei si in plus ma fac in toate felurile. Aveti elevi fara bunul simt dar degeaba au scoala si facultati ca nu au caracter si daca nu au caracter asta nu inseamna sa jigneasca la adresa mea in primul rand daca nu le covine de ceva sa intre pe idul meu danieldintimisoaraa@yahoo.com sa vad au tupeu sa intre intr-un dialog cu mine ca vad ca nu mai in bataie de joc este acest sait intra fel si fel de oameni care n-au bunul simt. Ie nu se uita ca chiulesc din scolii si se duc la baruri si se drogeaza si multe altele si te intrebi ca de ce scade invatamantul din scoli ca avem niste elevi de nimic si fara lispa de cultura ca de cand am intrat in ununie europeana din data 01 01 2007 toti au ajuns mari smecheri in tarile occidentale si le au dat proritate sa isi faca de cap. nu merita romanii nostri pentru ca unde s-au dus ie nici iarba nu am mai crescut au neminicit tarile italia franta olanda spania si multe state care sau saturat de romanii nostri ca nu au cultura in iei romanul ie instare sa isi vanda si lasa capul la amanet dupa bani toti se plange elevi nostri ca nau conditi in scolii si ca statul nu le ajuta pe cum sa mai ajuta daca infractunilitatea creste de pe o zi pe alta iar politia romana nu isi face treab mai deloc ca ie coruptia am ploare si uite asa cultura si respectul se duce pe apei sambateii pana si la parlamentul al romanie ajuns sa injure un copil de varsta de 7 ani sau nu mai stiu cati ani avut dar la injurat pe un senator al romanie vad ca tara asta nu se mai pune pe picioare nu stiu ce sa va intampla in tara asta unele site-uri le da si voie la xxx vad ca legea romana nu isi face treaba le da permisunea de vizionea xxx pe ce sa intampla in tara asta astept un raspuns inapoi imi cer scuze pentru clegrafia mea dar nu prea am facut scoala cui nu covine de mine sa se lasa la mana lui da sa intre pe menseger daca are de vorbit sau daca nu covine de remuririle mele astept un raspuns inapoi

10 răspunsuri:
| d1onn5o a răspuns:

Imi place, esti sincer si recunosti ca nu prea ai facut scoala, caci se vede, dar nu e nimic, ideile tale m-au atins.Asa e, respectul in ziua de azi nu mai exista, sunt copii care n-au ajuns in clasa I si injura de mama focului.
In Romania, la modul general, de asemenea nu mai exista respect pentru ca toti fac ce vor fara sa le pese si de cei cinstiti, saraci, dar destepti.

| Zangetsu a răspuns:

Te rog sa rescri textul fara greseli, deoarece nu am inteles nimic.

| Grumpy123 a răspuns (pentru Zangetsu):

Ce ma?

| friday a răspuns (pentru Zangetsu):

Si tu ai de rescris.
Referitor la tine, Daniel din Timisoara, de ce te plangi ca elevii (din ziua de azi) nu fac scoala, daca nici tu la randul tau nu ai facut-o?
Nu e problema numai cu ortografia, ci si cu exprimarea, vrei sa transmiti o idee si nu stii sa te exprimi. Inainte sa faci o observatie, asigura-te ca esti in masura sa o faci (asta si pentru Zangetsu).

| JensenB a răspuns:

Asa este, multa lume este asa.
Exemplu specimenele din clasa de la mine ( sunt in clasa a X a ). Urla si injura fara sa gandeasca pentru ca asa e cool.
Si asa sunt si astia mici, vad fete de 12 ani cu fuste scurte si machiaji de parca ar fi niste PR...
Tara asta are asa un potential, dar este irosit.

| AndreiGabi a răspuns:

Dezamagit...am citit atat pentru a constata ca nu exista un "?" in text.La ce sa raspund?
Da, iti sustin parerea si nu pot contrazice cu nimic situatia actuala a tarii si a noii generatii.
http://www.youtube.com/watch?v=JsN93nxa8vo&feature=related

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daniel,observ că pui mult accent pe bunul simţ din ziua de azi.Mi-a fost cam greu să înţeleg ce ai vrut să spui şi asta pentru că ai multe lipsuri în materie de gramatică,exprimare, scriere. Încearcă să rezolvi lucrurile acestea, chiar dacă ai 28 de ani. Niciodată nu e prea târziu. Revenind la ceea ce ai spus, în primul rând trebuie să înţelegi că trăieşti într-o societate, că trăieşti înconjurat de oameni şi nu toţi sunt la fel. Fiecare are dreptul să-şi formeze caracterul aşa cum vrea şi să fie aşa cum simte.I-ai băgat pe toţi în aceeaşi oală, jigneşti şi ai aceleaşi aşteptări de la toţi. N-a fost prea frumos din partea ta. Asta e lumea din ziua de azi şi nu ai ce face. Mai bine trăieşte-ţi viaţa şi nu sta să te pierzi în lucruri pe care ceilalţi le fac. Baftă!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Esti un bou si nimeni nu intelege ce naiba vrei sa zici si nu zi de altii ca nici tu nu esti mai breaz si invata si tu sa scrii

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

E amuzant cum vorbeşti de bunul simţ ca de un rang de criteriu al existenţei,dar îţi lipseşte cu desăvârşire. Felul în care mi-ai răspuns mie şi lui Zangetsu, spune tot. Învaţă să accepţi şi criticile, omule cu cel mai mare bun simţ din lume.

| speeder a răspuns:

Subscriu, ai perfecta dreptate in tot ce spui...