| Mete0ra a întrebat:

Mai sunt persoane emo in Romania :X?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu ești ultima bucată.

14 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Le vezi vara cand iesi afara par lasat pe un ochi intr-o nuanta ciudata

| Mete0ra explică (pentru mgtow):

Alea sunt e-girl toata ziua, e diferenta mare intre e-girl si subcultura emo / scene

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Eu de exemplu sunt Nemo.

| Simpatic a răspuns:

Emo nu e cam acelasi stil cu goth? Stiu ca emo era pe vremea cand eram eu adolescent, acum nu stiu daca mai e la moda.
Or mai fi nu zic nu.

| Apokales a răspuns (pentru Simpatic):

Nu prea. Din cate stiu stilul goth nu are tentative sinucigase, au un stil mai diavolesc, ca sa ii spun asa.

| Simpatic a răspuns (pentru Apokales):

Ok,cred ca ai dreptate, dar nu uita ca acest goth are legaturi cu vampiri, misticism etc

| Apokales a răspuns (pentru Simpatic):

Am analizat cam superficial totul. Nu am prins esenta, doar din ce am prins in unele videoclipuri in care se mai arata un personaj de genul asta.

| Simpatic a răspuns (pentru Apokales):

Si eu la fel, pe principiul nu te doare nu te legi.
Eu stiu despre gotic ca a fost un curent arhitectural, goth nu prea stiu ce vrea sa insemne dar voi studia in viitorul apropiat daca am chef chiar is curios ce legaturi ale cu ocultismul sau vrea sa para asta, ce e cu figurile astea cu tatuaje, culori si vampirism, panze de paianjen si lilieci, de unde si-o fi avand esenta... ca Vlad tepes nu cred ca era goth si nici cel care a scris nuvela Dracula (Bram Stoker) nu-l descrie asa.
Pe langa goth, emo sa nu uitam ca a exista sau mai exista si punk.
Toate au asa un cerc vicios dar mereu am avut un sentiment de neliniste ca punkerii ca si gothicii sunt un fel de satanisti.

| Sofer a răspuns:

Hai ca mai sunt dacă e.

| CostinAlamariu a răspuns:

Mult prea multe. In fiecare seara vad un grup din asta emo pe mal.

| oglindasultanului a răspuns:

Persoanele care erau considerate emo, probabil inca se afla prezente in ro. Nu m-a interesat si n-am avut chiar stilul ala, dar cam asa se spunea de minewinking

| liliana77any a răspuns:

Au cam disparut in ultima vreme.
Mai sunt cateva numarate pe degete.

| Anonim3045 a răspuns:

Da

| eusuntqp222 a răspuns:

M-am taiat azi pe mana... nu m-a bagat Andrei in seama...