| BubuBubutza a întrebat:

Mâine dau teza! OMG. Ce pot face să mă liniştesc puţin? Adică mereu la teste când devin agitată greşesc...

AJUTOR

3 răspunsuri:
| Medema a răspuns:

Https://www.youtube.com/watch?v=gsyU279tcKo
Rege pe deeeal
Sclaaav in oooraaas
Buciumul suna cu jale ca din ambalaaaj

Cred ca te-ai prins, ascutla muzica chill, sau care sa iti dea tupeu, gen rap..Alana si Kepa

Sau.fa o rugaciune, multumeste-i lui dumnezeu pentru cate stii si pentru ca o sa te ajute maine sa ai note mari la scoala;) mereu tine!

| Beccaaa a răspuns:

Si eu dau teza la romana maine si in mod normal as fi agitata, dar anul asta avem un profesor care nici macar nu isi da seama cand copiem ori ignora acest lucru. De ce mi-e mi-e frica cu adevarat e teza la mate, sunt praf. Dar iata ce sa faci ca sa te linistesti:
1.Inveti, cel mai important. Daca stii ca ai invatat esti sigur pe tine
2. Relaxeaza-te in ce mod vrei tu.
Daca ai teza in fata si de la primul exercitiu te uiti ca vitelul la poarta noua insemna ca nu ai respectat punctul 1.

| LeeDora a răspuns:

În primul rând trebuie să fii sigugură pe tine, să fii învățat, să te odihnești cât de mult poți. Dacă ai emoții chiar înainte de teză am aflat de pe un site că ajută dacă îți sufli buricul degetului mare. Acolo sunt niște receptori care au legătură cu emoțiile sau ceva de genul și te vei calma. Mult succes la teză!;*