| FraNNNkie10 a întrebat:

Maine vine cineva sa prezinte despre viata marelui poet national Mihai Eminescu si am nevoie de niste intrebari interesante. Ma ajuta cineva?

1 răspuns:
| New16 a răspuns:

Daca te referi la intrebari despre Mihai Eminescu ai putea intreba:
1.Credeti ca repetarea clasei a II-a l-a schimbat pe Mihai Eminescu, astfel peste ani si ani devenind un poet celebru?
2.Care era cel mai important element pentru poet in viata sa?
3.Care este cea mai mare calitate a poetului?
4. Sunteti de parere ca Mihai Eminescu a dus o viata fericita? Argumentati.
5. Daca traia mai mult, ce lucruri credeti ca mai realiza?
6. Care era cea mai importanta persoana din viata lui?
7. Daca ar fi trait in alte vremuri, ar fi avut acelasi destin?
8.Cum l-ati putea caracteriza pe marele poet?