| GhostForest a întrebat:

De ce credeti voi ca Mihai Eminescu este cel mai mare poet roman?

27 răspunsuri:
| KinoAndreea a răspuns:

Eu nu cred astalaughing)
Mie una imi place Nichita Stanescu...am aflat de el cand citeam in clasa poezii.M-a impresionat din clipa in care am auzit poezia asta:

A venit toamna, acopera-mi inima cu ceva,
cu umbra unui copac sau mai bine cu umbra ta.

Mă tem ca n-am să te mai vad, uneori,
ca or să-mi creasca aripi ascutite pana la nori,
ca ai să te ascunzi intr-un ochi strain,
si el o să se-nchida cu o frunza de pelin.

De atunci am mai citit poezii si imi plac toate dar de Mihai Eminescu nu stiulaughing scuze.Pentru mine nu etongue

| KeshaTikTok a răspuns (pentru KinoAndreea):

Nichita e o MARE PROASTA, fata draga! Daca tu ai vorbit serios...

| KinoAndreea a răspuns (pentru KeshaTikTok):

Nichita Stanescu e o "EA"?hee hee sa vb serios...E poet...e EL.

| KinoAndreea a răspuns (pentru KeshaTikTok):

Nu vorbesc de Nichita...nebuna aia ci Nichita Stanescu draga.panaacum am citit conversatia tah cu "Giutsa" si am ajuns pana la urma sa ii dau ei dreptate k vad ca nu stii cine e Nichita Stanescusad.

| Scuturici a răspuns (pentru KinoAndreea):

E un el? Are nume de fata laughing Mersi oricum fiindca nu stiam. Nu am arofundat operele acestui poetwinking Macar stiu sa fac diferenta intre poet si scriitor.

| KeshaTikTok a răspuns (pentru KinoAndreea):

Si i-am spus si ei, iti spun si tie, nu ma intereseaza poetii si creanga, eminescu, si nici unul.

| Giutsa a răspuns (pentru KinoAndreea):

E prea proasta fata asta Theodora200129.Am ajuns la concluzia ca o scrie vreun caine sau vreo pisica comment`urile ca altfel nu se explica marea PROSTIE si lipsa de CULTURA care zace in ea! Trebuie sa o intelegem are 11 ani doar.Dar la varsta ei stiam destul de multe despre limba romana. Ma intreb ea de ce e asa RETARDATA thinking

| Giutsa a răspuns (pentru KeshaTikTok):

Nu o baga in seama pe BeingJustMe.Ea cu siguranta vorbea dde Nikita aia care apare la TV.Este scriitoare sa stii.Ma bucur ca te-am intalnit pe tine.Imi deschizi mintea preacuvioaso care studiezi medicina si nu ai o cultura generala.Keep goingwinking.U are the best =). Avem nevoie de medici ca tine (nexam). Zii cainelui tau sau pisicii cand mai raspunde la vreo intrebare sa se gandeasca de 23487543956435 ori inainte sa scoata vreo ``perla`` pe bot! Bft

| KinoAndreea a răspuns (pentru Giutsa):

Banuiesc ca esti sarcastica aici?!laughing

| Giutsa a răspuns (pentru KinoAndreea):

Dap eram sarcastica doar laughing. Dar cred ca Theodora nu s`a prins si traieste cu impresia ca Nikita e o mare ``poeta`` =)

| KeshaTikTok a răspuns (pentru Giutsa):

De fapt m-am prins. Doar dupa ce BeingJustMe mi-a zis. Pentru ca ma doar fix in c*r de poeti si povestitori.

| KeshaTikTok a răspuns:

Se numara si Creanga, printr-e ei. Eu nu stiu multi poeti, poate doar 3-4-5. Dar poate fii ALTUL pe care noi NU-l stim. Dar care e cel mai MARE poet din TARA? Eminescu sau Creanga?

| GhostForest explică (pentru KeshaTikTok):

Pardon...Cred ca ai gresit intrebarea Ion Creanga a fost recunoscut datorita maiestriei basmelor, povestilor si povestirilor sale...pe cand Eminescu datorita poeziilor sale despre natura si iubire, proza.

| KeshaTikTok a răspuns (pentru GhostForest):

Da, mi s-a parut ca nu am scris bine. Dar ce daca? Pe mine nu prea ma intereseaza poetii. Deci..., nu am scris-o cu cap.

| Giutsa a răspuns (pentru KeshaTikTok):

Saracu Creanga se rasuceste in mormant.Creanga nu a fost nu este si nici nu va fi un POET. POETUL scrie poezii, Creanga a scris numai povesti laughing

| KeshaTikTok a răspuns (pentru Giutsa):

Nu ma intereseaza poetii, asa ca am scris ce m-i-a venit. du-te dq fato, si lasa-ma.

| Giutsa a răspuns (pentru KeshaTikTok):

``M-I-A`` = mi-a ``dq``= dracu ``,`` nu se pune unde o pui tu. Esti inculta si idoata. Am ajuns la concluzia ca esti o tiganca borata care nu a fost in viata ei la scoala ai o droaie de copii acasa si un tiganoi care te bate! Nu e nimic! Esti unu dintre multele cazuri din Romania. Incearca macar sa scrii corect. SFATUL MEU : Du`te macar fa primele 4 clase! Bafta!

| KeshaTikTok a răspuns (pentru Giutsa):

Ba fata m-am saturat de tine pana peste cap. Si vezi ca aia cu " m-i-a " mi-o pune TPU, eu pun " mi-o ", si probabil o sa imi puna iar M-I-O. Nu-mi mai raspunde tu prima, ca sa ai cu ce sa te mandresti, asa ca fato, daca nu-mi mai raspunzi tu, nu-ti mai raspund eu. Si ca sa stii si tu, am toate clasele facute, si intru la medicina, asa ca da-te cu fundu de pamant. Si sa stii ca in raspunsul acesta, al tau, ai avut dreptate doar in partea asta " dq=dracu", altundeva nu. Tu esti o proasta, mare cat China, o retardata, imputita si nespalata. Si ca sa stii n-am copii si nici nu's maritata, nu de la varsta asta. Si daca zici ca ai 20 de ani, poate ca la facultate ai dat la " TIGANIE ", nu se stie unde te duce pe tine mintea. Si vezi ca eu nu-ti mai raspund.

| Giutsa a răspuns (pentru KeshaTikTok):

1.Cineva care studiaza medicina ar trebui sa stie sa faca diferenta dintre un poet si un povestitor! Asa ca mars si minte in alta parte ca aici nu merge! 2... Un studenta la medicina stie sa scrie corect gramatical! MORI!

| KeshaTikTok a răspuns (pentru Giutsa):

Du-te dracu.

| Giutsa a răspuns (pentru KeshaTikTok):

Si cum dracul de numai tie ti se intampla sa ti se corecteze. Alta minciuna nu mai stii la lipsa ta de scoala?

| Giutsa a răspuns (pentru KeshaTikTok):

Ma amuzi tare rolling on the floor... Hai mars de pe net ca ti-a venit bulibasa.Pa pa!

| KeshaTikTok a răspuns (pentru Giutsa):

Tu chiar esti batuta-n cap?! Daca mie-mi corecteaza, ce vrei sa-i fac? Si apropo...: PA!

| KeshaTikTok a răspuns (pentru Giutsa):

Hai marsi tu, ca TPU e site de socializare, tu nu stii ce-i socializarea. Din pacate nu toti sunt destepti, ca mine.

| Giutsa a răspuns (pentru KeshaTikTok):

De fapt spre cultura ta generala TPU nu este un site de socializare.Si cu idioti si mincinosi de`al de tine nu am sa socializez niciodata pentru ca nu avem nimic in comun! Daca te`ai uita la raspunsurile mele ai vedea ca socializez cu foarte multa lume dar nu cu prosti! Repet invata sa scrii si sa citesti poate lumea o sa socializeze cu tine! Si desteapta nu esti. Un om destept stie sa scrie si sa citeasca! Tu habar n`ai ce inseamna cultura!

| KeshaTikTok a răspuns (pentru Giutsa):

De fapt, am realizat ca imi bat capul sa-ti raspund. PA.

| Giutsa a răspuns:

Daps. Eram sarcastica laughing