Întrebare recomandată | croissant a întrebat:

Make-up-ul poate sa iti distruga pielea? Voi va machiati?

Răspuns Câştigător
| ChihaiaStefana a răspuns:

Da! Îți distruge tenul, îl usuca / irita / apar impurități! Nu e greșit sa te machiezi dar încearcă să nu o faci mereu si exagerat. Folosește creme naturale pentru hidratare. Eu una nu ma machiez dar folosesc uleiuri sau creme hidratante. Dar un ruj sau putina culoare nu strica, uneori! Naturaletea e frumoasa. Încearcă cu încredere!

3 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Depinde de tenul fiecaruia.Dar mai important este calitatea subsantelor folosite.

Răspuns utilizator avertizat
| LacramioaraBO a răspuns:

Make-up nu iti distruge tenul daca ai o rutina de curatare si ingrijire a tenului, daca folosesi produse de calitate, daca te demachiezi corespunsator inainte sa te pui la somn si daca iti pui produsele pe tenul perfect curat.