| hellofromthedarkside a întrebat:

Mama ma tot stresează după ce a aflat notele de la examen. Cum sa o fac sa se oprească odată? A devenit enervant și insuportabil.

Răspuns Câştigător
| Torque a răspuns:

Nimeni nu o cunoaste pe mama ta mai bine decat tu insuti, deci tu ar trebui sa stii cum sa vorbesti cu ea, cum sa o iei si cum sa o linistesti. Daca a suparat-o notele inseamna ca stie ce iti poate capul si ca, cu siguranta puteai sa iei note cu mult mai mari, cunoscand capacitatiile tale, potentialele tale, ai dezamagit-o.
Am si eu cateva intrebari pentru tine.
Ai trecut examenul?
Daca ai fi in locul ei, tu cum ai reactiona la notele acelea?
Cu intrebarile astea am terminat raspunsul meu, iar daca citesti bine raspunsul meu si reusesti sa iti raspunzi la intrebarile mele, o sa stii tu cum sa o calmezi pe mami tau.winking

2 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Nu ai ce să îi faci, o să te lase în pace până la urmă.
Oricum notele de la niște examene nu arată întotdeauna cât de bine înveți la școală. Poți să ai media de 10 la o materie iar la un examen să iei 8.

| miriamnagy414 a răspuns:

Incearcă să o convingi că notele nu caracterizează pe cineva si dacă rămâi intr-un anturaj bun indiferent de școală poti ajunge departe.