| andreea4ever a întrebat:

Martorii lui Ierhova sarbatoresc Sf Ioan? big grin Am un prieten de aceasta religie, pe care il cheama Ionut, si eram cuioasa big grin

Răspuns Câştigător
| Arthur a răspuns:

Nu. Nu sărbătoresc nici un sfânt. Nu au sărbători.
" B. Zilele onomastice: Sărbătorirea unei zile de naştere, în orice manieră, este strict interzisă. Chiar şi trimiterea unei felicitări de ziua de naştere, va atrage după sine judecarea în comitet a făptaşului. Pedeapsa constă în excluderea din comunitate."

1 răspuns:
| QriLee a răspuns:

Nu sarbatoresc nimic.Nici macar Craciunul sau Pastele.Nu exista sarbatoare la ei.