| anonim_4396 a întrebat:

Mda deci am inceput liceul.Si nu prea imi place clasa mea in mare parte pentru ca sunt obisnuita cu fosta mea clasa care era super love struck faceam panaramaaa multa, chiuleam, aveam cele mai bune prietene in clasa cu mine, diriga care tinea la noi, baieti amuzanti, etc...Clasa asta e cam fix opusul.adica diriga mea o urasc nici nu ii pasa de noisad, colegii astia is ori ciudati, ori tocilari, ori tarani, am foarte putini baieti in clasa :-s.Imi dau seama ca nu putem face panarama din prima si sa fim prieteni buni, dar. e naspa sad si vreau sa va intreb cum as putea sa ma inteleg mai bine cu ei, sa radem impreuna ca prietenii, sa ne batem joc de profi?
Va multumesc mult daca imi raspundeti :d

8 răspunsuri:
| dreamgirl16 a răspuns:

Mda...asta e distractia voastra sa va bateti joc de profi, ei bine eu ma distrez la scl si nu imi bat joc de nimeni, rad cu colegii non stop ma simt bine.in pauza stau cu colegele mele pref` ele se holbeaza la baieti caci eu sunt cu prt meu in liceu...si ma distrez la maxim,sunt la cel mai bun liceu din orasul meu si nu sunt tocilara, stiu ca pot mai mult dar nu vreau sa fiu tocilara, dar cand trebuie sa invat invat! si am 16 ani,si stiu sa ma distrez draga mea, ce faceti voi nu e distractie, e prostie omeneasca! ceau:*

| darnme a răspuns (pentru dreamgirl16):

Vai,dar ce sfaturi bune dai, scumpo laughing Eu iti spun ca mai bine decat sa iti fi pierdut timpul laundandu-te ca esti la cel mai bun liceu si cat de bine te distrezi cu prietenele tale cand va holbati la baieti mai bine faceai ceva mai productiv ca nu ma intereseaza parerea ta laughing) e trist dupa cum ai spus tu "prostia omenesca" nu se poate scapa de ea nicaieri nici macar aiciwinking Mersi mult de sfat.scarba :* si iti urez maine sa razi copios cu prietenele tale cand vedeti o furnicawinking rolling on the floor))

| dreamgirl16 a răspuns (pentru darnme):

Wsm de capu tauoh go on nu stiu daca panarama voastra batandu`va joc e distractie,si nu ma laud "scarba" ci doar ziceam ca chiar daca suntem la un liceu bun e multa panarama si la mine,dar nu asa cum iti doresti tu`,iar daca nu te integrezi nu o faci si gata, numa cu cateva pers, asa cum eu ma inteleg super cu 3 fete.si cu restul asa si asa,si cu toti baietii, deci te rog frumos, nu ma cunosti asa ca inceteaza cu jignirile tale draga! Hay pa

| darnme a răspuns (pentru dreamgirl16):

Bai nu eu am inceput cu jignirile, deci masoara-ti cuvintele!
in viata primeste ceea ce oferi, tu mi-ai oferit jigniri si eu ti le-am dat inapoi. obisnuieste-te, se vede ca nu stii cu ce se mananca viatawinking numai bine

| Deealovestpu a răspuns:

Asa a fost si la mine (sunt cls a 10a)si imi pare rau ca trebuie sa zic asta,dar la mine nu s-a schimbat nimic nici la ora actuala.e groaznic,majoritatea-s ratati si plictisitori, tarani (cat cuprinde) si ma rog e destul de nasol la mine in clasa, sper ca la tine sa fie mai bine in urmatoarele luni de scoala:-s. poate asa e la inceput.Incearca si tu sa le dai un elan,sa vorbesti cu ei sa le zici "ba,voi nu v-ati plictisit,hai sa facem ceva interesant, sa ne distram putin" poate de asta au nevoie, de incurajare.Ca o idee informativa in ce liceu esti?

| nesuferit a răspuns:

Sincer nu cred ca ai cum sa ii schimbi. In liceu am avut parte la fel ca si tine de clasa de tocilari inapti introveriti.Dar totusi am mai gasit 2-3 in toata clasa cu care faceam glume de prost gust si zburam afara
Spor

| tflkj a răspuns:

Trebuie sa astepti. E doar inceputul. Eu sunt intr-o clasa plina de fete si majoritatea sunt ca la inceputul clasei a 9-a. Acum sunt a 11-a. Cu unii m-am imprietenit si ma inteleg bine dar cu altii nici macar nu ne bagam in seama si cateodata ne mai si certam. Nu suntem uniti DELOC! Si cand ma gandesc ca am facut 2 ani impreuna. Eu am incercat sa ma bag in vorba cu ei si nu prea a avut niciun efect. Poate e vina mea sau poate a lor. Depinde foarte mult de colegii pe care ii ai. In alte clase tot a 11-a era razboi si acum se inteleg de minune. La noi e totul e ca la inceput. Sfatul meu este sa te astepti ca sa te obisnuiesti cu ei si ei cu tine, sa va cunoasteti mai mult, sa le lasi o impresie buna despre tine.

| darnme a răspuns:

Multumesc mult la toti cei care au fost draguti si mi-au raspuns :*