| danna004 a întrebat:

De ceva vreme vad viata in alb si negru.
Sunt foarte trista,deprimata,negativista.
Am impresia ca lumea ma cauta doar cand are nevoie de mine.
Ma simt singura,abandonata.
Fostul meu prieten si-a batut joc si s-a folosit de mine,iar eu am fost oarba tot timpul cat am vorbit cu el.. pentru ca-l iubeam si.. incercam sa trec cu vederea anumite chestii.
In plus, lumea, in special baietii/barbatii ma vorbesc de rau.. evident. din cauza fostului.

Mi-am pierdut increderea in mine, nu pot sa ma inteleg.
Ma simt urata si proasta..ma simt inferioara.
Am impresia ca nu merit nimic bun de la viata..

Vreau sa ma bucur de viata, vreau sa ma simt bine, vreau sa ajung sa ma iubesc din nou, vreau sa ma bucur de orice lucru marunt.. Vreau sa ma trezesc cu zambetul pe buze..dar nu pot.

A trecut cineva prin asa ceva?
Cum sa-mi revin?
Am momente cand imi vine sa ma omor..

Răspuns Câştigător
| PoUfOuLeTe a răspuns:

Buna! Viata e frumoasa si trebui traita.Am fost si eu dezamagita in dragoste si plangeam dupa el ca o proasta,insa rezolvam oare ceva daca plangeam? nu.E greu sa treci printr-o dezamagire singura,insa se poate,ti-o spun din propria experienta.
Esti dezamagita,e normal,schimba-ti look-ul,garderoba,fi sexy(insa nu vulgar) si arata-i ce a pierdut.
Inca ceva,moartea nu e o solutie,te-ai gandit ca vor exista oameni care vor suferi pentru tine? Scoate-ti gandul asta din cap.
Iesi afara cu prietenele,uita-te dupa baieti, distreaza-te ca totul se intampla cu un motiv, si daca Dumnezeu iti inchide o usa, o fereastra e deschisa si capta-ta incredere in tine, pentru ca asa te vei simti frumoasa!

1 răspuns:
| Katalyn1988 a răspuns:

Buna. in primul rand trebuie sa ai mai multa incredere in tine, gandeste pozitiv toti trecem prin asta nu esti singura, nu esti nici urata si nici proasta nimeni nu este urat fiecare om este frumos in felul sau, ai mai multa incredere in tine si va fi bine. succes.