| rumi36 a întrebat:

Merita o diploma internationala de ECDL( competențe digitale )?

5 răspunsuri:
| iulianr a răspuns:

Nu știu cât ajută la angajare, dar cred că scapi de competențele digitale și posibil și la facultate. Unde am studiat eu am avut și curs de informatica (așa se numea, dar era fix ca la TIC: Word, Excel, etc) și colegii care aveau ECDL aveau echivalat acel curs și nu trebuiau sa vină la ore. Dar nu știu dacă e așa peste tot.

| dullcat a răspuns:

Nu.Dai banii degeaba pentru teorie pe care o afli imediat de pe Youtube, in caz ca ai cunostinte 0.

| Hyperion7 a răspuns:

Da,te scutește de competențele de la TIC și te reprezintă un plus in CV.

Răspuns utilizator avertizat
| VadimIvanov a răspuns:

Da.