| Lamaitzza a întrebat:

Merita sau nu sa faci ECDL? La liceu profesorii ne-au zis ca diploma de ECDL atarna mai greu decat cea de competente digitale de la bac dar avand in vedere ca este in joc o suma considerabila de bani chiar as vrea sa stiu daca merita sau nu.

1 răspuns:
| Dariusuu a răspuns:

Hai să te lămuresc eu.

Dacă chiar ai de gând să pleci dincolo după liceu sau facultate atunci e bine să dai ECDL-U de pe acuma că diploma ţi-e recunoscută şi peste hotare dar dacă ai de gând să stai în România şi să lucrezi atunci n-are rost.

Decizia este doar a ta.