| anonim_4396 a întrebat:

Merita sa imi vand un rinichi ca sa imi iau o masina si un laptop? rolling on the floor

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Nu zice asta, nici măcar în glumă. straight face
Și dacă singurul rinichi se îmbolăvește, crezi că te mai poți bucura de lucrurile cumpărate din vânzarea celuilalt? Era altceva, dacă ziceai că vrei să-l donezi unei persoane dragi (mamă, tată, frate), care ar avea nevoie de un transplant (Doamne ferește, sper să nu fie cazul!), dar nu să-l vinzi așa, pur și simplu, pentru a-ți satisface niște mofturi. Dacă vei ști să-ți administrezi banii câștigați la job, vei reuși să îți cumperi și lucrurile visate. Trebuie să ai răbdare...

11 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Eu sper ca doar esti troll si nu iei nici tu in serios porcaria scrisa acolo.

| darrio2007 a răspuns:

Nu.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Doar daca iei si un iphone

| Lioana a răspuns:

Categoric nu. Sanatatea si integritatea corporala sunt mai valoroase decat orice bun material, chiar un palat sa fie, nu o amarata de masina si laptop. Asta au multi oameni care muncesc pentru un salariu mediu.

| MihaiNicu23 a răspuns:

AI putea, dar de ce sa iti vinzi un rinichi cand poti munci, strange bani si altfel ramai si cu 2 rinichi si traiesti si mai mult?

| Ara997 a răspuns:

Mai bine o vinzi pe maica-ta. Are doi rinichi si un ficat.Iei un ban gramada!

| Victoria18 a răspuns:

Poti sa mori la un moment dat... Un organism doar cu un rinichi nu rezista mult

| Ch0co a răspuns:

Clar. Ti-l cumpar eu, vrei?

| Bogdiy14 a răspuns:

Nu are rost sa vinzi un singur rinich. vinde 2 ca iei mai multi bani. In viata poti sa traiesti mult si sarac/modest sau putin si bogat, tu alegi.

| BloodJuly a răspuns:

Mărturie, mărturie! Vreau să vă spun povestea despre cum zeii l-au folosit pe Dr. Pedro pentru a mă ajuta cu operația la rinichi. Sunt aranet de iulie de la stadioane unite si i-am vandut un rinichi medicului nefrolog Pedro cu 798.000 de euro in spital. După ce am completat formularul și am acceptat condițiile, m-am operat la Sf. Madrina din SUA, care are filiale în Europa, Olanda și Turcia, au cea mai cuprinzătoare experiență medicală și au cerut. Sunt foarte bucuros că după operație am cheltuit 798.000 de euro, jumătate sau puțin din banii dinaintea operației și toate problemele financiare mi-au trecut. Îi încurajez pe toată lumea să-l contacteze pe Dr. Pedro Ph.D. Sau contactați spitalul. E-mail: Marialadrimaholyclinic@gmail.com Cu stimă,...