| hubbelllllll a întrebat:

Mesaje amuzante de craciun stiti? ajutati-ma si pe mine pls

Răspuns Câştigător
| BuBuLyNa a răspuns:

In loc de lapte si prajituri i-am lasat lui Mosu o salata si un bilet in care i-am scris ca n-ar fi rau sa mai slabeasca vreo 50 de kilograme.
Ce crezi? O sa-mi aduca anul asta tot ce-mi doresc?

Mos Craciun cu suflet bun, sa va aduca în Ajun,
Carduri VISA Diamant,
carnavaluri pe la Rio,
brazilience-n custodie,
Haide, gata cu VISAtul,
s-a mai ars si cozonacul

Pe la colturi unii spun, ca exista Mos Craciun
Ca i-ai scris si c-o sa vina
Sa-ti aduca in pumni lumina
Langa brad si langa foc
Sa-ti aduca mult noroc!

L-am visat pe Mos azi noapte, venea tare de departe cu un sac mare in spate sa aduca sanatate, deci asteapta-l ca el vine, dar acum este la mine!

Nu. ti urez decit sa ai parte de un MOS BOGAT, PAHAR INCHINAT, SI VISE IMPLINITE.

De Craciun, un inger poate primi in dar doar un alt inger...

Pe la geamuri cad stelute, iar pe foc sunt sarmalute, iar bradul e la locul lui, Mosul e la treaba lui, sa iti fie tie bine, acum si in anul care vine.

De Craciun, daca vine la tine un tip gras si paros si te baga intr-un sac, nu te speria! I-am scris Mosului ca te vreau pe tine de Craciun!

Pe la colturi unii spun ca exista MOS CRACIUN, ca i-ai scris si c-o sa vina sa-ti aduca-n pumni lumina, langa brad si langa foc sa-ti aduca mult noroc.

Craciunul e credinta, Craciunul e Speranta, Craciunul e puterea de a darui si de a primi dragoste! Sarbatori Fericite alaturi de cei dragi!

Acum cand gerul iernii ne ingheata trupurile, sa lasam Sarbatoarea Craciunului sa ne incalzeasca sufletele, sa lasam Raza Dumnezeiasaca sa ne lumineze
gandurile, sa lasam mirosul bradului sa ne purifice simturile si sa ne transformam inimile in torte arzatoare ale bucuriei!

Mosu' s-a impiedicat de prag si arasturnat sacul cu daruri. I-am dat o cafea si mi le-a lasat mie. Am ales de toate pentru tine: bucurii, noroc, sanatate,
bani. La multi ani!

sarbatorile iernii sa va invaluiasca casa in armonie, fericire si sa fiti iubitzi la randul vostru cum ati iubit pe altii

Este seara de Craciun.Cu ochii pe usa, il astepti pe Mos Craciun, dar nu il vezi cand intra in spatele tau...prin perete

9 răspunsuri:
| Victoria a răspuns:

1. L-am visat pe mos azi noapte, venea tare de departe cu un sac mare in spate sa aduca sanatate, deci asteapta-l ca el vine, dar acum este la mine!
2. Pe la geamuri cad stelute, iar pe foc sunt sarmalute, iar bradul e la locul lui, mosul e la treaba lui, sa ne fie noua bine, iaca si Craciunul vine. Craciun Fericit.
3. Mos Craciun bate la usa scoate mana din manusa si va da din palma lui darurile cerului.Langa brad si langa foc sa va umple de noroc.Craciun fericit!
4. Catelus cu parul cret, s-aveti Geep-ul in cotet si o vila cu piscina, pe Madona ca vecina, o lopata pentru bani, La Anu' si La Multi Ani! SARBATORI FERICITE!
5. Un an nou mai fericit, Cu de toate garnisit, Sanatate si iubire Si cu multa fericire!
6. Sa va fie casa, casa
Cu bucate noi pe masa
Mos Craciun cu sacul plin,
Drumu'n viata cat mai lin,
Bogatie cata vreti,
Sanatate pentru toti,
Iar la anul care vine
Sa va fie si mai bine.
7. Iata vine Mos Craciun,fara sanioara,
Un ren e bolnav nu-i zapada afara,
Dar in sacul lui are incarcate,
Sincere urari,multa sanatate
Doar belsug in casa si o viata frumoasa
LA MULTI ANI
8. Sunt virusul Mos Craciun. Daca vrei cadouri, trimite telefonul tau la adresa pe care o vei primi in urmatorul mesaj sms.
9. Mos Craciun cu suflet bun, Sa va aduca in Ajun, Carduri VISA Diamant, Carnavaluri pe la Rio, Brazilience-n custodie, Haide, gata cu VISAtul, S-a mai ars si cozonacul!
10. Ho Ho Ho, ati vazut un ren maro? Sau un spiridus in bleu? S-aveti Mos gustos, bogat, un An Nou de Invidiat, Sanatate, La Multi Ani (si la multi bani)!
11. E Craciun! Este divin! Ne uitam pe geam afara, prin zapada Mosul zboara ? Ni se trage de la vin.
12. Iti doresc un Craciun si un Revelion fericit alaturi de familie si prieteni, sa te distrezi si sa te relaxezi si, cel mai important, sa nu faci nimic din ceea ce eu nu as face! Mosul te vede! Ho-ho-ho!

| Andreeagen a răspuns:

1 Daca un picior de'al tau ar fi Craciunul iar celalalt Anul Nou pot sa te vizitez intre sarbatori?

2 Sa ai parte de un Mos Craciun tanar si vigilent care n'loc sa coboare pe horn sa-ti parcheze'n fata un motor(de pref Suzuky GSX-R )big grin

Eu pref 2big grin Deci care va oferiti?laughing

| RetroX a răspuns:

Iata vine iepurasul,
Prin zapada fuge lin...
Cred c-am incurcat mesajul
... Mi se trage de la vin...
big grin

| Slavic a răspuns:

Iti dau mesaje de prietenie penntru ca ne stim de cand eram copii, prietenia noastra valoreaza mai mult de 1000 de euro, cred ca vreo 6-7000.

Cand esti amarat si nu mai ai chef de viata, o gasca de prieteni iti poate aduce zambetul pe fata

Dau mesaje pentru prieteni si nu le dau la misto, cine vrea sa-mi fie prieten sa m a contacteze la singu@n_am_prieteni punct ro

Daca vrei sa dai mesaje pentru prieteni si vrei sa o faci in rime, cine cautã prieteni fara cusur, fara prieteni ramane

Nu rupe firul unei prietenii pentru ca chiar daca il legi la loc…nodul ramane toata viata.

Mi-am dorit sa am o familie fericita si multi prieteni buni dar am parte numai de necazuri si de zile de luni.

Pentru ca o prietenie se bazeaza pe sinceritate, iti multumesc ca existi si ca imi esti ca un frate

Fereste-ma Doamne de prieteni, ca de dusmani ma feresc singur

Au trecut problemele au trecut anii grei, acum am prieteni si fericirea vine cu ei

O vorba veche pe care nu o credeai spune ca prietenul omului este punga cu bani si sacul cu mãlai

Cui îi dai pe datorie, nu-l mai vezi în prãvãlie, pierzi prieteni, pierzi si bani, ba iti capeti si dusmani.

Cand treci prin momente grele ai nevoie de frati, in vremea necazului se cunosc prietenii adevarati

As vrea sa clarific lucrurile un pic, poti sa ai toti banii din lume, daca nu ai prieteni.nu ai nimic

Un mesaj de prietenie dat de la inimioara, daca esti egoist.prietenii or sa dispara

Am trecut prin clipe grele si am invatat o lectie intr-o doara, prietenii adevarati sunt o adevarata comoara

Iti dau mesaje pentru prieteni si termina cu prostiile, prietenul adevarat este acela care te sfatuieste spre bine, nu acela care îti lauda nebuniile.

E un proverb care dateaza de-o vesnicie, calul bun se cunoaste din mers iar omul bun in prietenie

Iti dau mesajul asta pentru ca imi erai ca un frate dar.si cu oile toate si cu lupii.prieten nu se poate

A fost o zi grea, ne-am purtat ca niste nebuni. dar sunt fericit ca pe langa caine, va am pe voi, doi prieteni buni

Un prieten adevarat la nevoie se cunoaste dar tu ti-ai cam facut nevoile pe prietenia noastra

| Allegria a răspuns:

1. L-am visat pe Mos azi noapte, venea tare de departe cu un sac mare in spate sa aduca sanatate, deci asteapta-l ca el vine, dar acum este la mine!
2. Pe la geamuri cad stelute, iar pe foc sunt sarmalute, iar bradul e la locul lui, mosul e la treaba lui, sa ne fie noua bine, iaca si Craciunul vine. Craciun Fericit.
3. Mos Craciun bate la usa scoate mana din manusa si va da din palma lui darurile cerului.Langa brad si langa foc sa va umple de noroc.Craciun fericit
4. Catelus cu parul cret, s-aveti Geep-ul in cotet si o vila cu piscina, pe Madona ca vecina, o lopata pentru bani, La Anu' si La Multi Ani! SARBATORI FERICITE!
5. Un an nou mai fericit, Cu de toate garnisit, Sanatate si iubire Si cu multa fericire!
6. Sa va fie casa, casa
Cu bucate noi pe masa
Mos Craciun cu sacul plin,
Drumu'n viata cat mai lin,
Bogatie cata vreti,
Sanatate pentru toti,
Iar la anul care vine
Sa va fie si mai bine.
7. Iata vine Mos Craciun, fara sanioara,
Un ren e bolnav nu-i zapada afara,
Dar in sacul lui are incarcate,
Sincere urari, multa sanatate
Doar belsug in casa si o viata frumoasa
LA MULTI ANI
8. Sunt virusul Mos Craciun. Daca vrei cadouri, trimite telefonul tau la adresa pe care o vei primi in urmatorul mesaj sms.
9. Mos Craciun cu suflet bun, Sa va aduca in Ajun, Carduri VISA Diamant, Carnavaluri pe la Rio, Brazilience-n custodie, Haide, gata cu VISAtul, S-a mai ars si cozonacul!
10. Ho Ho Ho, ati vazut un ren maro? Sau un spiridus in bleu? S-aveti Mos gustos, bogat, un An Nou de Invidiat, Sanatate, La Multi Ani (si la multi bani)!
11. E Craciun! Este divin! Ne uitam pe geam afara...prin zapada Mosul zboara? ...Ni se trage de la vin
12. Iti doresc un Craciun si un Revelion fericit alaturi de familie si prieteni, sa te distrezi si sa te relaxezi si, cel mai important, sa nu faci nimic din ceea ce eu nu as face! Mosul te vede! Ho-ho-ho!
13. Daca un picior de-al tau ar fi Pastele iar altul Craciunul, pot sa te vizitez intre sarbatori?

STUDENT CLUB

| Johnny_3038 a răspuns:

Sfanta seara de Craciun Sa ne-adune bun cu bun, Sfanta seara de Craciun. Ca-i mai Sfanta decat toate, La multi ani cu sanatate!
Viata asta ne inraieste si uneori actionam ca niste nebuni dar sa nu uitam ca este Craciunul si sa fim un pic mai buni
Esti o fiinta atat de draguta, politicoasa, frumoasa, sincera, spirituala si unica pe aceasta lume… Primeste urarile mele de bine si aceste minciuni nevinovate.
Sarbatorile cand vin, sa va fie cosul plin, sa aveti pe saturate, casa plina, sanatate! Punga sa geama de bani, mult noroc si La Multi Ani!
La aceasta cumpana dintre ani, lasa sa treaca prin fereastra sufletului tau, magia sarbatorilor, lasa-te cuprinsa de fericire si bucurie si ramai asa pentru tot restul vietii. Fii raza mea de soare si lumineaza-mi aceasta trecere, vino cu mine in lumea dragostei fara sfarsit.
Sarbatori Fericite si un Craciun plin de zapada fina sa ai un an mai bun si la anul’ sa-ti iei masina
Sarbatori fericite cu bucurii si impliniri alaturi de cei dragi! Sa va gaseasca Mosul cu masa bogata si sufletul curat!
Cu mic cu mare, mergem la sarbatoare, cu ganduri bune si dorinta de mai bine, pentru noi si pentru toti. Craciun fericit!
Craciun Fericit si multa sanantate, sa ai un an mai bun, sa-ti mearga bine in toate
Bucuria Craciunului sa tina pana in zori si un cor de craciunite sa-ti cante de Sarbatori
Bradul e impodobit, Mosul inca n-a sosit, Incepeti sa colindati, Si pe el sa-l asteptati. Va veni la fiecare, Cu cadouri si-o urare: Un Craciun plin de iubire, Sanatate, fericire, Mult noroc si impliniri Si ani plini de bucurii
Sa gasiti pe fiecare ramura a bradului implinirea viselor si cheia succeselor viitoare, iar MOS CRACIUN sa aduca doar pentru voi un sac plin. La multi ani!
· Doar tu ma faci sa iubesc frigul, caci bratele tale ma incalzesc, ma faci sa iubesc intunericul, cac... [...]
· Imi place iarna langa tine, imi place scartaitul zapezii sub bocanc, imi place cortina de fulgi de n... [...]
· Iarna asta sa fie mai buna ca toate de pana acum! In ciuda a toate si tuturor, sa te bucuri de impli... [...]
· Fie ca iarna aceasta sa iti aduca cele mai frumoase clipe, alaturi de cine ti-e drag! Sa te bucuri d... [...]

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mosh Craciun exista!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu