| anonim_4396 a întrebat:

Meteo e prost rau sa-mi bag picioru! Cica ninge de la 6 la 12. La 6 zice ca ninge de la 7 la 12. La 7 zice ca ninge de la 8 la 12....etcccccc. si acum zice ca nu mai ninge MUE METEO!

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Foarte bine ca nu ninge... se poate circula normal

| anamaria82726 a răspuns (pentru suntserios):

NU despre asta e vorba!

| Samariteanul a răspuns:

Cam asa e cu norii astia, ii poarta curentii de vant peste tot si niciodata nu poti sti cand ninge.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Meteorologia nu e o știință exactă, precum Matematica. În Meteorologie se aproximează fenomenele naturii după anumiți factori.

| anamaria82726 a răspuns (pentru anonim_4396):

Atunci sa nu mai faca meteo... daca doar isi dau cu parerea. Ne dau sperante false degeaba. Si nu am zis sa zica exact orele darbasa... aproximativ ca de aia sunt METEOROLOGI

| anonim_4396 explică (pentru anamaria82726):

Ei nu au de unde să știe dacă va ploua sau nu. Ei au observat că înainte de ploaie se formează norii și de aici ei transmit mai departe informația.