| sweetys a întrebat:

Metoda rapida de a invata VA ROG. Luni am simulare la romana si nu am invatat nimic doar ce stiu din amintiri din anii trecuti am vreo 9 opere de invatat si la fiecare cam 3 -4 variante.

6 răspunsuri:
| DNSK a răspuns:

Cum poti ingrasa un porc in ajun?! nu ai cum. trebuie sa-i dai tot anul de mancare. inainte cu 2 zile de un examen, lucrare, simulare, bac, etc, nu mai poti face mare lucru. daca te gandeai la asta acum 2 saptamani, nu mai postai intrebarea acum pe TPU. bafta pe luni

| sweetys explică:

De invatat le-am invatat in a 10 a si a11a mai bine zis mi-e lene sa le repet.

| PopAdrian a răspuns:

Opresti PC-ul, TV-ul, telefonul, iei caietele si citesti. Citesti o opera intreaga, iei o pauza de 5 minute, o mai citesti odata asa mai rapid, alta pauza de 5 minute si treci la urmatoarea.

Totusi, pentru simulare nu sunt in programa toate genurile epice/lirice, deci cauta rapid si vezi peste ce ar trebui sa sari, sa mearga totul mai repede. Succes!

| mariukka a răspuns:

Maninca nuci si invata undeva unde e liniste

| ilovemovies a răspuns:

Scoate-ti niste idei din acele opere, sub forma de notite (maxim o pagina A4 fiecare) si apoi invata-le azi si maine. Si lucreaza variantele din anii trecuti si cele propuse pentru anul asta.

| SweetGirl19 a răspuns:

Ce nu ai invatat la timp, nu poti recupera in 2 zile!