| aadriana1111 a întrebat:

Ce credeti ca o sa pice la bacalaureat la romana anul acesta?

Eu oscilez intre poezie sau opere care nu s-au mai dat in anii trecuti nici la simulare, adica " fantana dintre plopi" sau " harap alb".
Eu sunt profil uman.

8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Avand in vedere ca la simulare ai avut genul epic, cred ca o sa pice liric. Eu asa cred, uita-te cum a fost in ultimii ani. Succes

| Dishka a răspuns:

Buna! Si eu dau bacul, si as crede ca poezie la fel ca multi altii, bafta!

| aadriana1111 explică (pentru Dishka):

Bafta si ție!

| aadriana1111 explică (pentru Dishka):

Bafta si tie!

| Dishka a răspuns (pentru aadriana1111):

Multumesc,te pup

| Zxcvbnmasdfgh a răspuns:

Hei! Și eu sunt tot uman, voiam să te întreb.tu mai înveți femeia în roșu? Sau poezie aci sosi pe vremuri? Sau ce zici de Iona? M ai ajuta puțin dacă mi ai răspunde.happy

| aadriana1111 explică (pentru Zxcvbnmasdfgh):

Nu învăț "femeia in roșu", ci "zmeura de câmpie" pentru ca este tot roman postmodernist de Mircea nedelciu, nici " aici sosi pe vremuri", "iona" învăț... Si eu renunț si la "leoaica tânără iubirea"... Si ma gândeam sa renunț si la Lăpușneanu. Nu stiu ce sa zic.

| aadriana1111 explică:

Bafta si vouă! Învăț "zmeura" ( in locul femeii in roșu) pentru ca este tot roman postmodernist. Si nu învăț aici sosi, rugăciune, leoaica tânără iubirea. Si nu as învăța nici lapusneanul