| aadriana1111 a întrebat:

Ce credeti ca o sa pice la bacalaureat la romana anul acesta?
Eu oscilez intre poezie sau opere care nu s-au mai dat in anii trecuti nici la simulare, adica " fantana dintre plopi" sau " harap alb"

3 răspunsuri:
| NotAnArchetype a răspuns:

La real sau la uman?
Eu una pariez ca e roman. Cel mai probabil Morometii, Ultima noapte sau Enigma Otiliei.

| aadriana1111 explică (pentru NotAnArchetype):

La uman.
Nu cred ca pica nicio opera din cele mentionate de tine mai sus deoarece Morometii a picat anul trecut la uman, Ultima noapte a picat la simulare, iar enigma otiliei a picat la bacalaureatul olimpicilor, nu cred ca o sa ne mai pice mai pice si noua. happy

| aadriana1111 explică:

Sau poezie.