| anonim_4396 a întrebat:

Mi-a scris cineva un comentariu pe peretele de pe Facebook. Dacă îl șterg el va primi la notificări sau va vedea că i l-am șters?

4 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Nu primește notificare, dar dacă îți urmărește "like"-ul sau așteaptă un răspuns de la tine, poate vedea că postarea lui a dispărut. Dacă te deranjează, pur și simplu, șterge-o! Ori, ascunde-o încât să n-o poată vedea și alții, dacă asta te incomodează.
Poți modifica aici:
Setări→Cronologie și etichetare→ Cine poate vedea ce postează alții în cronologia mea →Alegi "doar eu".

Tot de acolo, poți modifica și răspunsul la "Cine poate posta în cronologia mea?". Alegi "doar eu" și nimeni nu va mai aputea să posteze în cronologia ta.

| mudokins78 a răspuns:

Da!

| apz a răspuns:

Nu primeste notificare. Iar de vazut, va vedea daca intra la tine pe profil si se uita la postarea respectiva.

| PIPER23 a răspuns:

Nu va primi notificari, insa poate verifica daca mai este acolo.