| Simionov_Cosmin_1995 a întrebat:

Mi am blocat cartela sim sunt pe Telekom nr meu este 0760899841 poate cineva sa îmi afle puku va rog?!

2 răspunsuri:
| Stamin_Mihai_2002 a răspuns:

Prin apel gratuit la *100# SelfCare de pe orice alt număr Orange funcţional; alege opţiunea 4 - Abonamentul meu, opţiuni şi blocare număr şi apoi 5 - Află codul PUK. Introdu numărul de telefon pentru care doreşti să afli codul PUK, apoi parola Orange Thank You. Codul PUK va aparea afişat pe ecran, însă ai posibilitatea să-l primeşti şi prin SMS.

| CdeMetal a răspuns (pentru Stamin_Mihai_2002):

Păcat ca e pe Telekom, nu?