| adelinaalexandra a întrebat:

Mi-am dezactivat hi5-ul. iar dupa cateva zile l-am reactivat insa, atunci cand vreau sa-mi vad profilul imi apare `Nu ai dreptul să accesezi această pagină.`...nu stiu ce sa facstraight face cine ma poate ajuta?

2 răspunsuri:
| ยςα a răspuns:

Ufff
si eu am aceeas problema... eu de 2 luni incerc sa in reactivez dar nu pot...
Nust...
Sper sa te ajute cineva sa vad si eu ce sa fac
Trimite si mie un mesaj daca gasesti ceva
Multumesc

| delya91 a răspuns:

La hi5 nu exista dezactivare/reactivare, un cont dezactivat practic se anuleaza, iar adresa de mail cu care a fost deschis e blocata pentru a deschide un eventual alt cont. Scuze, greseala banuiesc ca este in faptul ca nu ai citit "Politica de confidenţialitate" si
"Condiţiile de furnizare a serviciului"...mai poate fi si o alta cauza, si anume : cineva care mai stia sau a vizionat contul tau, din anumite motive a solicitat blocarea, iar robotica sitelui la blocat ireversibil. Ei nu verifica daca motivele cererilor de blocare sunt intemeiate sau nu, deci, contul este anulat. Pe viitor, daca vrei sa deschizi un alt cont, evident cu o alta adresa de mail valabila unde sa poti primi un link de confirmare, citeste conditiile de furnizare a serviciului si cauta sa le respecti, mai mult, seteaza profilul "privat" astfel incat numai prietenii de incredere sa-l poata vizita, deoarece oricine ti-l poate bloca asa la vrajeala. Mai demult era o sectiune, unde puteai lua legatura cu administratorii hi5, si in schimbul unui angajament de confidentialitate, aveai posibilitatea de a reconfigura contul(stergerea de poze considerate inadecvate, de anumite postari gen clipuri sau alte rahaturi de poze tip GIF care ingreuneaza functionarea pagini)practic puteai face un cont nou cu acelasi mail...din pacate nu mai este posibilitatea aia.