| Villy0po a întrebat:

Mi-am facut masca cu ulei de ricin, 2galbenusuri si zeama de lamaie si nu am fost atent si din greseala am dat pe tricoul meu preferat...se pateaza? si daca da cum pot scoate petele?

2 răspunsuri:
| AnnaS98 a răspuns:

Pai da. se pateaza ca e uleiul.incearca niste detergent de vase gen axion ca dilueaza grasimea. oricum, mai intai da cu detergent de vase si apoi baga la masina de spalat tricoul. daca pata nu iese dupa toata treaba asta mai insista cu niste sare si apa.winking funda?

| Anonimul2011 a răspuns:

Se pateaza din cauza uleiului! Important sa pui dero intr-un lighean si cu apa calda si sa freci mult tricoul asa faceam eu si se ducea dar cont si ce culoare are tricoul