| andrey7285 a întrebat:

Mi-am gasit tatal dupa 25 de ani putin nedumerit dar.

Buna ziua, numele meu este andrey sunt iasi dar stau in bucuresti de la varsta de 16 ani am aflat de tatal meu, mama din pacate nu prea (chiar deloc) a fost comunicativa pe acest subiect acest lucru ducand la constructia unui zid enorma intre mine si familie.
La 16 ani am aflat ca barbatul care se invarte in casa mea nu e tatal meu, a fost un soc pentru mine, ...nu vreau sa imi aduc aminte de acel moment, nu stiu poate pe deoparte ma gandesc ca poate era mai bine daca nu stiam.acum nu stiu.
Au trecut de atunci 10 ani acusica si in acesti ani am dus lupte seculare cu mama sa imi dea anumite detalii, am uitat sa mentionez ca eu sunt jumatate palestinean, jumatate roman.Deci mai pe scurt arab, dar sincer am incercat sa nu fiu nici arab pentru ca imi place doar o singura fata si nici romana ca sunt prea indiferenti(uni).
Am incercat sa fiu la mijloc.si mi-a reusit.
Bun dar sa revin la subiect deci cum spuneam au trecut aproape 10 ani toata lumea din familia mamei inpotriva acestui subiect cu tot felul de miniciuni ca e mort, ca facea parte din alcaida si eu stiu ce alte aberatii...

In fine, s-a intamplat ceva intre mine si mama mea care au cam pus capac, ea practic avand de comentat la viitoarea mea sotie, si atunci am plecat din casa ei, ce sa zic definitiv, am acusi 2 ani de cand nu am mai trecut pe acasa, sincer sunt satul sa fiu mintit.pana peste cap.
Nu stiu ce e in capul ei dar era suficient sa poarte o discutie decenta, as fi acceptat orice dar nu si un NU sau duc acest secret cu mine in mormant?

sincer chestiile astea imi amalau si mai mult furia.sau nici nu stiu cum sa ii zic curiozitate.
In fine, in acest an am primit o surpriza din partea mamei dupa un an de lipsa din viata ei, o absenta totala (fara telefoane si fara alte contacte)
mama imi spune numele lui real si complet.
Nu imi venea sa cred, parca nu era adevarat, am vrut sa o intreb daca se simte bine...
in fine au inceput cu ocazia asta cautarile hai sa zicem mai avansate decat pana atunci.am uitat sa mentionez ca eu lucrez in IT si practic chestia acesta ma ajutat enorm.
Bun dupa cateva zile aflu cam aproape toate detaliile despre el.
inclusiv 2 ID de mess, le-am adugat in lista prima data am primit ignor, si am trimis email inapoi pe acel ID in care cu foarte multa politete mi-am cerut scuze pentru deranj si daca imi poate zice daca a facut facultate la X facultate si atat.
Am primit email inapoi si mi-a confirmat acest lucru in acea zi am comunicat cu el pe mess(inca nu stiu de ce nu a sunat)pe mess era cum sa zic in culmea fericirii(sau cel putin asta era impresia)mi-a zis ca e plecat in undeva in Norvegia, am zis ok mi-a dat un numar(care deja l-am verificat si nu era bun)la un momendat in discutie a intrebat de mama si apoi mi-a zis ca imi va scrie asa o mica poveste, dar nu a mai scris nimic dupa acea conversatie a disparut complet, si-a sters contul de pe facebook de unde am luat ID bine inteles ca asta nu ma impiedicat am cautat ore in sir pana ma durea capul si am preluat mult mai multe informatii cum ar fi firmele lui faptul ca era in bacau si nu in norvegia(acestea informatie au fost dupa datele colectate)si ca are o familie, acum am o adresa exacta buletinul lui cu toate datele, 3 numere de telefon al firmelor(posibile firme care figurau pe adresa lui).
Dupa acea discutie i-am mai trimis email cam 3 la numar unde e-am tot spus de ce nu mai comunica. dar nimic.

Voi ce ma sfatuiti sa fac, am trimis vreo cativa amici care ii cunosc din bacau sa se intereseze de pers lui, dar nu am primit decat ca la acea adresa chiar sta el, si ca seful de bloc ar fi sotia lui, iar in ce consta copilul e un o fata de 18 ani care invata foarte bine.

sincer nu doresc sa dau buzna asa, dar nici nu vreau sa fiu tratat sincer ca un"****" in ploie scuza-ti mi limbajul dar na.
Nu doresc ca familia lui sa sufere din cauza mea, asa ca incerc sa gasesc un scenariu cum sa zic eu mai pe ocolite in asa fel incat sa pot da de el, fara sa mai fuga, ma gandesc ca familia lui poate nici nu stie de mine.
Cu toate ca mi-ar face o deosebita placere sa ii cunosc.
Nu am facut in viata mea un rau la nimeni nu stiu de ce merit sa sufar atat.

astept parerile voastre sincere sau nu poate am gresit sau nu, totusi sunt o persoana foarte resposabila si am invata un singur lucru, nu trebuie sa mint sau sa fug de nimic, nu am nimic de castigat din acesta treaba.

In aceste momente sunt putin suparat pe acesta situatie dar sper sa veniti voi cu ide, eu sunt prea nu stiu cum sa zic. fara ide acum.
Mentionez ca nu doresc banii, nu doresc nume absolut nimic doresc doar sa il vad exact 5 minute sa se plimbe cu mine in alea 5 minute si sa imi zica tot ce are de zis apoi poate disparea daca asta isi doreste.

oare cer prea mult?

Mentionez ca asta i-am spus si lui. dar acum nu stiu ce sa cred.

Oricum sunt pregatit pentru orice mai mult de atat nu am ce pierde deci, o respingere nu cred ca. mar afecta...sau cel putin asa cred.

Cu stima si respect andrey

Răspuns Câştigător
| adi1980 a răspuns:

Buna,
inteleg perfect ce-i in sufletul tau.practic, sunt in aceeasi situatie.de fapt eu abia acum m-am hotarat sa-l caut. daca el nu vrea sa te cunoasca, e problema lui...insa tu ai dreptul sa-l cunosti si sa-i ceri o explicatie. eu nu am atata experienta in it si imi imaginez ca o sa-mi fie greu sa-l gasasc, insa nu voi renunta. am aflat de el de vreo 20 de ani, dar abia acum m-am hotarat sa-l caut. depinde de ceea ce iti doresti tu, dar stiu ca vrei sa-l intalnesti asa ca nu renunta! gandul asta nu iti va da pace.asadar - cauta-l si asteptam sa ne zici ce s-a intamplat! iti doresc mult succes! adina

6 răspunsuri:
| sasha a răspuns:

Foarte impresionant, datorita povesti tale ai putea scoate o carte sau ai putea face un film nu glumes happy
dar acum legat de ceea ce te framanta pe tine, eu cred ca familia lui nu stie de relatia pe care a avut-o cu mama ta si poate ca simte oarecum vinovat ca el nu te-a cautat in calitate de tata si ii este rusine sa dea ochii cu tine, nu cred ca ii e teama ca ii vei cere bani presupun ca are o situatie destul de buna in urma detinerii a 3 firme. ideea e sa faci rost de numarul lui de telefon si stabilesti o intalnire cu el pur si simplu la un suc sau de ce nu te duci la el la firma si poate il intalnesti acolo asa nu ar afla nici fam. lui de tine. acum esti deja matur nu ar trebui sa te afecteze asa mult respingerea unui om care ti-a dat viata dar nu te-a crescut, ar fi frumos macar daca ati tine legatura pe mess sau ma rog de sarbatori sa va vizitati eu stiu incearca sa dai cumva de el sa te intalnesti cu el si sa discutati ca de la barbat la barbat. daca ai ocazia sa vorbesti cu el sa nu exagerezi cu intrebariwinking. succeswinkinghappy

| カルメン a răspuns:

Poate crede ca poti interveni in familia lui si el nu isi doreste acest lucru poate ca familia lui actuala nu stie ca din relatia lui anterioara adica cea cu mama ta te are pe tine si cred ca nu isi doreste ca ea(familia lui actuala)sa afle sau sa stie ceva despre tine. daca el nu iti mai raspunde la e-mailuri inseamna ca nici el nu vrea sa afle mai multe despre tine.nu cred ca merita atata efort, nu merita dragostea de fiu care tu i-o poti oferi tusad daca nu iti raspunde in continuare cred ca mai bine nu il mai cauti. daca totusi iti raspunde iti urez baftahappy:*

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hai pa!

| agnessme a răspuns:

Mai ai o sansa! http://adv.justbeenpaid.com/? r=rh2h7V6zGi&p=jssbooster14 poti simplu sa lucrezi de acasa. nu trebuie sa stii calculator, decat sa tastezi! BAFTA!

| Saleem a răspuns:

Hey interesanta povestea.
si eu sunt sunt jumatate palestinian si jumatate roman happy
ideea e ca la mine a fost altceva, mamah da dovada de o prostie inimaginabila si tata de o ambitie severa(faptele tatalui meu sunt cauza faptelor mamei mele, daca ma intelegi) si din cauza asta sufar eu.
eu cred ca ar trebui sa te duci sa vorbesti cu el.
nu-i cere sa-ti explice nimic doar pune-l sa-ti povesteasca ce s-a intamplat si de acolo tragi tu concluziile...bafta in continuare happy