| anonim_4396 a întrebat:

Mi-am luat caine, rasa bichon maltez in varsta de 6 saptamani si am inceput de vreo doua zile sa am o stare naspa gen plang. Credeam ca e fara motiv dar aparent e din cauza lui. Nu prea mai pot sa fac nimic de el și nu am timp sa tot țip la el cand roade ceva. Tata e la lucru si vine acasa ori ziua ori seara, depinde de programul lui. Bunica mea are mai multa treaba. Si mai mult plang pentru ca de vreo trei zile am eu impresia ca s-a schimbat ceva. Mereu ma plimbam prin camera de nebuna in timp ce ascultam muzica dar acum nu mai pot de el pentru ca ma prinde de picioare și consider ca nu m-am acomodat cu el. Nu am avut niciodata un caine. Adica am avut acum 10 ani, dar a stat la noi foarte putin timp. Si nici nu pot sa-l dau pentru ca o sa plang mai tare dupa. Eu mai am si astm si nu stiu cat de mult o sa ma afecteze. Pareri/sfaturi? (am pus la categoria dragoste si sex ca stiu ca aici sunteti cei mai multi)

2 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Cel mai bine este sa il dai pentru ca e clar ca nu il iubesti din moment ce spui ca nu mai ai timp de nimic si nu poti face lucruri din cauza lui. E normal sa stea mereu dupa tine. Vrea si el sa se joace si are nevoie de afectiune. Nu e o chestie de plus sa stea unde vrei tu, cum il pui tu.

| mastadont a răspuns:

Ai doar două opțiuni. Ori îți asumi greșeala și continui să-l ții ori îl dai și plângi după el. Altă dată să te gândești la toate aspectele înainte de a face un asemenea pas, asta o să-ți fie o bună lecție pe viitor.