| MoNey_6061 a întrebat:

Mi-am luat Router TP-LINK td-w8101g vreau sa am wifi si nul pot configura... apropo nu sunt expert la calc. va rog mult sa ma ajutati

1 răspuns:
| odo89 a răspuns:

Intai copiezi ip-ul mask-ul, submask-ul gateway pe o foaie. Le gasesti in control panel in meniul network. Bagi cd-ul de la router, citesti ce scrie pe carte si faci exact ce iti zice acolo. Pentru usurinta ta alege limba romana. Este foarte usor! Trebuie decat sa introduci adresee copiate, un nume si o parola. Atat!