| kuroko1123 a întrebat:

Buna TPU.! Ce sa fac sa am wifi fara a face legatura router-ului cu laptop-ul? Va rog ajutati-ma e urgent.
Funda!
Am Router TP-Link. Este model wr841n.

5 răspunsuri:
| kuroko1123 explică:

Am reusit, intr-un final. multumesc pentru raspunsuri :3.

| AnaFbg a răspuns:

Pui cablul de la net in slotul albastru, si bagi si routerul in priza. Dupa ce se aprinde ledul, te duci la laptop, dai un search la retele o selectezi pe a ta, scrii parola, si dai conectare. xD

| kuroko1123 explică (pentru AnaFbg):

Crezi ca n-am incercat? Nu merge, fara mufa bagata din router in laptop nu merge wifi-ul :'(

| AnaFbg a răspuns (pentru kuroko1123):

Hmm. si cand incerci sa te conectezi iti zice ceva de genul "Additional log on information may be required"? Sau ca te conectezi, dar nu ai acces la internet?

| K0sti a răspuns (pentru kuroko1123):

Pai activat wi-fi? Driverele de la placa de retea wireless sunt instalate? Routerul e configurat pe wireless? Deci...
http://www.epasystems.ro/cum-se-configureaza-un-router-wireless/