| IngerulSiDraculTau a întrebat:

Mi-am scapat azi telefonul din mana si a cazut cu displayul de cimentcrying(acum se aprinde dar displayul este alb, adica nu imi arata nimiccrying(si am pierdut toata agenda mea.stiti cumva ce poate avea? funda si vot

Răspuns Câştigător
| Andrei233 a răspuns:

Probabil i s-a dus soft-ul.Du-l la reparat happy

4 răspunsuri:
| Mirela a răspuns:

Pai du-te cu el la reparat si o sa vezi ce poate avea.Nu cred ca costa foarte mult, maaaaaxiim 100 de lei.[90 de lei este la mine in oras repararea touch screen`ului]

| Skittel a răspuns:

Pai, incearca sa-i scoti bateria. sa il reaprinzi dupa 2 3 minute, daca apare tot alb... treci cu el pe la un service. posibil sa fie displayul de vina sau soft-ul telefonului. dar daca ai zis ca l-ai scpat cel mai probabil s-a "bulit" displayul. costa de la 20 de lei in sus in functie de telefon. in legatura cu agenda, daca numerele erau salvate pe cartela, baga cartela in alt tel si poti sa le vezi. Daca erau in tel, repara-l, ca singur rar se intampla sa-si revina

| Flafster a răspuns:

Ti-ai spart display'u, du-l la reparat, te va costa destul de mult asta e in functie de telefon.Agenda nu ai pierdut-o, in caz ca ai nr pe cartela... scoate cartela, daca le ai pe telefon repara-l si le vei putea vedea :*

| kytionut a răspuns:

Dar de ce ai pierde contactele?
Ai cablu de date la el? Cu un calu de date si un program bun poti recupera contactele.in privinta telefonului schimbai displayul.