| SebitaBM2000 a întrebat:

Aseara alergam si aveam telefonul din spate, din greseala l-am scapat si a cazut cu fata de ciment. Ecranul nu arata a avea sparturi sau goluri dar de fiecare data cand aprind telefonul sau mai ales cand il bag la incarcat se face tot alb.Telefonul e inca garantie, se poate rezolva chestia asta sau trebuie sa platesc contra-cost?

Răspuns Câştigător
| dannyel86 a răspuns:

Garantia standard nu acopera reparatiile unor defectiuni cauzate de neglijenta utilizatorului. Va trebui sa scoti bani din portofel pentru a-l readuce in starea de utilizare avuta anterior.

3 răspunsuri:
| Pool77 a răspuns:

Nu ti-l face, doar pe bani eventual.
Nu ai ce face, e soc mecanic.

| Piticotu_Raul_2001 a răspuns:

Nu ar trebui sa platesti dar acum conteaza ce tip de garantie ai si la ce firma?

| SebitaBM2000 explică (pentru Piticotu_Raul_2001):

L-am cumparat de la Flanco si tipul de garantie nu stiu, dar stiu sigur ca mai am o luna la ea...