| antonella_5557 a întrebat:

Mi am scapat telefonul in apa si nu mai porneste. ce sa fac cu el?

17 răspunsuri:
Stefan
| Stefan a răspuns:

Cel mai bine este sa-ti cumperi unul nou. Se merita sa incerci ceva daca telefonul este performant.

| OanaG a răspuns:

Desfal, stergel cu un servetel uscat big grin si vezi dupa, daca nu functioneaza du-l la reparat daca mai are ce sa-i faca big grin

| anaid a răspuns:

Arunca`lwinking

| pinky_2290 a răspuns:

Eu mi-am scapat telefonul in toaleta si nu a mai mers chiar daca am scos bateria si am pus`o la uscat si i-am sters toate componentele. Nu a mers nici dupa ce l`am dus la reparat, asa ca ultima solutie a fost un telefon nou

| D A R i U t S s A a răspuns:

Prin aceiasi situatie am trecut si eu.
scoate-i bateria cartela tot.si pune-l pe calorfifer si usuca-l cu feonul.eu asa am facut si mi-a mers. a 2-3 zi.
bafta

| LCD a răspuns:

Al meu a facut baie in masina de spalat si mai merge
deci stai linistita
eu i-am scos bateria si l-am pus pe calorifer (s-a uscat)
il lasi cateva ore.nu stiu, dar sa u fie caloriferul fierbinte
sau soate-i fiecar piesa si curata cu betisoare de urechi.
trebuie sa mearga

| babygyrl a răspuns:

Pune-l undeva la uscat si dupa ce s-a uscat vezi daca merge. Daca nu du-l la reparat.

| Iubesc Limonada a răspuns:

Il schimbi sau il duci la reparat

| TeoIonela a răspuns:

Pe-al meu l-am scapat inbig grin... wc. dar functioneaza si acum.tot ce am facut a fost sa-l scot din apa, sa-l spal, ca na...laughingtot era udhappysa-l desfac, sa-l bag intr-un prosop si sa astept poate doamne-doamne face minuni, si uite ca a facut. sper ca si tu ai procedat la fel, sau daca n-ai facut asa, du-l la reparat, daca nu. Dumnezeu sa-l ierte!

| valThina a răspuns:

Pai daca apa era curata il stergi si il lasi sa s usuce bine. daca apa eu stiu era sarata nu mai ai c face. xcum du-l la reparat si vezi daca se mai poate face ceva din el.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Punel la uscat big grin a meu a stat vreo 2 saptamani la uscat credeam ca nu o sa mai mearga, dar totusi si-a revenit desi prin ecran zici ca se mai vedea stropi de apalaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Desfaci orice piesa posibila, il usuci cu 'uscatorul de par' dar de, departe. Si incerci sa il pui la incarcat sa vezi daca se aprinde. Daca Nu. Calculeaza cat te-a costat telefonul, si daca se merita sa il mai repari, sau sa il dai la piese + alti banii, sa iti iei altul happy Cheers

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dul la reparat

| TaviComplicat a răspuns:

Sigileaza-l si vindel iar cu banii primiti iti iei unul nou rolling on the floor eu asa am facut

| Elenna237_7575 a răspuns:

Desfa-l repede, sterge toare componentele, porneste uscatorul si usuca-l cateva seccccccunde, dar sa nu fie prea fierbinte, apoi pune-l intr-o saserola cu orez alb, care absoarbe apa, si tine-l pana a doua zi.eu am Samsung ccorby
si a functionat! succes

| Elenna237_7575 a răspuns:

Desfa-l repede, sterge toare componentele, porneste uscatorul si usuca-l cateva seccccccunde, dar sa nu fie prea fierbinte, apoi pune-l intr-o caserola cu orez alb, care absoarbe apa, si tine-l pana a doua zi.eu am Samsung ccorby
si a functionat! succes

| andruts17 a răspuns:

Am un Nokia E71 da a stat cam mult in apa. ce se mai poate face? mai exista vreo sansathinking