| DjPanda a întrebat:

Salut, am un nokia 2730classic si l-am scapat in apa, telefonul porneste dar nu se mai vede. Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Simplu il duci la reparat o sa iti ia pana intr-un milion de lei vechi sa til repare, atentie PANA intr-un milion s-a ars banda, displayul si de aia nu mai merge...incearca sa pui o lanterna pe ecran cand telefonul este pornit sa vezi daca se vede ceva... oricum dul la reparat

2 răspunsuri:
| iFollowRivers a răspuns:

1.il lasi inchis, ii scoti componentele, si dupa ce le stergi(sau poti sa le aspiri, astfel apa din anumite locuri, va iesi.
2.il lasi pe un calorifer nu foarte cald, minim 8 ore
3. daca dupa acest timp nu funtioneaza, a facu scurt-circxuit

Răspuns utilizator avertizat