| SanduINFINITE a întrebat:

mi-am scapat telefonul Samsung galaxy s4 in apa si nu mai porneste ce sa-i fac?

Răspuns Câştigător
| AliceAliceAliceAlice28 a răspuns:

Ar trebui sa il pui intr-o punga cu orez, acesta are rolul sa absoarba apa..alta idee nu am

5 răspunsuri:
| xXsweetgirl99Xx a răspuns:

Lasa-l in orez 48-72 de ore.

| BRONSON33 a răspuns:

Pune-l la uscat, si maine incercal daca functioneaza, daca nu du-te cu el la un service de telefoane.

| AxelPheonix a răspuns:

Pai... nu prea mai ce ii face... eventulal sa il pui in rumegus sau orez ca sa absoarba apa il lesi acolo cateva zile dupa...vezi daca merge.
P.S: scoate-i bateria si pune-o si pe ea in rumegus...
ATENTIE! Nu pune telefonul fara carcasa o sa intre rumegus sau orez.......in fire si o sa fie si mai rau

| trinca a răspuns:

Arunca-l la gunoi

| JokeOne102 a răspuns:

Fii atent! Scoate bateria scoate tot URGENT! APoi ia aspirator! NU LUA USCATOR! Si da-l cu aspiratorul prin el, incearca sa ajungi la piese, apoi baga-l intro punga de PESMET, GRIS astea asoarbe umezeala si lasa-l 2 zile acolo! Apoi va merge!